Marmara Bölgesi’nin yeşil şehri, Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış olan  Bursa’ya uçak bileti TatilCity.NET’de. Bursa ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Bursa uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Bursa’ya tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Bursa’ya tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Bursa

Bursa’nın nüfusu yaklaşık olarak 3 milyonu geçkindir. Ülkemizin en kalabalık dördüncü şehridir. Tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan şehir eşsiz doğa güzelliğiyle de dikkat çekmektedir. Bursa, Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey tarafından 1306 yılında kuşatma altına alınmıştır. Orhan Bey ise 1326 yılında şehri fethetmiştir. Bursa’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Ulu Cami, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Koza Han, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Emir Sultan Cami ve Külliyesi, Hanlar Bölgesi ve Kapalıçarşı, Soğanlı Botanik Parkı ve Hayvanat Bahçesi, Bursa Kalesi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Bursa Kent Müzesi, Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi, Tophane Saat Kulesi, Bursa Arkeoloji Müzesi, Hünkar Köşkü Müzesi, Balibey Han, Karagöz Müzesi, Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi bulunuyor.

Yeşil Cami, Bursa’nın yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen yapılarındandır. Caminin bahçesinde bir de yeşil türbe yer alıyor. Ahşap ve mermer kullanılarak yapılmış olan cami çinileriyle dikkat çekiyor. Cami 1419 yılında yapılmış. Yeşil Türbe ise 1421 yılında inşa edilmiş. Sultan Mehmet Çelebi tarafından sekizgen şeklinde yapılan türbe özellikle dini bayramlarda büyük ilgi görüyor. Türbenin duvarları tamamen çinilerle kaplanmış. Burada aynı zamanda Mehmet Çelebi’nin ailesinden 8 üyenin de mezarı bulunuyor.

Irgandı Köprüsü ise, arastalı özelliğe sahip, dünyanın üçüncü köprüsü olma özelliğini taşımaktadır. Köprü alışveriş için gezilebilecek güzel bir yapıdır. Köprü, Hacı Muslihiddin tarafından 1442 yılında Timurtaş tarafından yaptırılmış. Buranın 31 dükkanı  bulunuyor. Köprü yaşanan deprem ve Yunan işgali nedeniyle harap olmuş. 1949 yılında ise yeniden yapılmıştır.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Ucuz Bursa Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]