Marmara Bölgesi’nin tarihi ve kültürel bir çok olaya tanıklık etmiş, eşsiz doğa güzelliğine sahip, mitolojik hikayelerin gerçekleştiği Çanakkale’ye uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale uçak bileti TatilCity.NET’de. Çanakkale ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Çanakkale uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Çanakkale

Çanakkale, Marmara Bölgesi’nin tarihi ve kültürel yerlerinin yanı sıra, doğal güzellikleriyle de dikkat çeken bir şehirdir. Çanakkale denince akla Truva Savaşı ve Homeros’un İlyada ve Odysseia Destanı gelir. Kuzeybatıda bulunan şehir tarih boyunca Truvalılar, Frigler, Lidyalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı ve ülkenin bağımsızlığını kazandığı topraklardır. Çanakkale deniz ve Kent Müzeleri, Çanakkale Şehitler Anıtı, Namazgah Tabyası görülmesi gereken tarihi yerlerdir. Assos Antik Kenti ise bir çok  mitolojik olaya konu olmuştur. Aristo’nun ilk akademik ders verdiği yerdir. Çanakkale’ye geldiğinizde mutlaka Bozcaada’yı görmelisiniz. Ayazma plajında güneşlenip, denize girmenin keyfini yaşamalısınız. Akvaryum gibi berrak bir denize sahip ancak biraz soğuk bu yüzden Temmuz ayını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Buraya gelmişken kendinize ve sevdiklerinize her çeşit şarap ve reçel alabilirsiniz. Çanakkale’de en çok ziyaret edilen yerlerden biri Assos ve Behramkale. Temiz oksijenli havası ve suyu sizleri cezbedebilir. Zeytin ağaçları ve çiçeklerle kaplı yerde denizin kokusunu da içinize çekeceksiniz. Behramkale’de taş yapılar oldukça fazla bu yüzden taşlar diyarı da denilebilir. Buraya gelmişken Athena Tapınağı’nı mutlaka görmelisiniz. Assos her mevsim gidilebilecek güzel bir yer. Assos Antik Kenti içinde 4000 kişilik tiyatro, sarnıç ve tapınak bulunuyor.

Truva Antik Kenti, Tevfikiye köyü sınırlarında yer alıyor. Burası aynı zamanda Hisarlık olarakda anılıyor. İ.Ö.9. yüzyıla ait dünyanın ilk tarihçisi Homeros’un İlyada ve Odysseia destanında da yer alan bir yer. Burası eski bir yerleşim merkezi olan bilim literatüründe de yerini almıştır.

1890 yılında Eliyau Hallio tarafından yaptırılan Aynalı Çarşı ise türkülere ilham olmuş bir yer. Çarşının kitabesi Ladino ve Osmanlıca yazılmış. Çarşı girişindeki aynalardan dolayı bu adı almış. Çanakkale Savaşı sırasında bomlanan yapı bu acı olay sebebiyle Çanakkale türküsüne konu olmuştur.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Ucuz Çanakkale Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]