Ege Bölgesi’nin denize kıyısı olmayan, horozuyla ve Pamukkale’siyle meşhur olan Denizli’ye uçak bileti TatilCity.NET’de. Denizli ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Denizli uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Denizli’ye tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Denizli’ye tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Denizli

Denizli, ülkemizin en kalabalık 21. şehridir. Dokumacılık ve tekstil ürünleriyle geçimini sağlayan ve bu alanda nam salmış bir şehrimizdir. Burada bir çok tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra aynı zamanda termal turizmini etkileyecek kalitede tesislerde bulunmaktadır. Şehir, dünyaca Pamukkale Travertenleriyle ünlüdür. Pamukkale’nin sıcaklığı 35-100 derece arasında değişmektedir. Pamukkale UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Denizli’den dönmeden önce mutlaka Denizli Kebabı’nı yemelisiniz. Burada bütçenize uygun olarak yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

Pamakkale’de bulunan Hierapolis Antik Kenti, Pergamon Kralı 2. Eumenes’in talimatıyla M.Ö. 2. yüzyılda kurulmuştur. İçinde bir çok dini yapı bulunduğu için burası Kutsal Şehir olarak anılmıştır. Yaşanan depremler sonucunda kent harap olmuş. Roma İmraparatoru Neron zamanında yeniden yapılmıştır. Burada yapılan kazılar sonucunda Frontius Caddesi, Agora, Nekropol, Bizans Kapıları, Apollon Tapınağı gibi bölümler ne yazık ki toprak altında kalmıştır.

Denizli halkının haftasonlarını en iyi şekilde değerlendirebilceği Natural Park eşsiz doğa yapısıyla dikkat çekmektedir. Yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çeken parkı mutlaka görmelisiniz. Burada yüzme havuzları, kafe, restoran, yürüyüş parkurları ve çadır kampı kurabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Leodikya Antik Kenti ise M.Ö.261-263 yılları arasında 2. Antiokhos tarafından yapılmış. Roma İmparatorluğu’nun önemli yerleşim yerlerinden biriymiş. Burası M.Ö. 1. yüzyılda tekstil alanında önemli bir merkez haline dönüşmüş. M.S.60 yılında yaşanan deprem sonucunda ise kentin stadyumu, gimnazyum bölümleri, tiyatrosu, çeşmesi ve tapınakları hasar görmüş. Bu kalıntılar yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılmıştır.

Şehrin eşsiz doğa güzelliğine sahip olun Yeşildere Şelalesi’ni görmeden dönmeyin. Burada çayınızı, kahvenizi yudumlayarak, şelalenin sesi eşliğinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Buraya Çal ilçesi üzerinden Sakızcılar Köyü’ne gelerek ulaşmanız mümkün.

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli merkeze 63 km uzaklıktadır. Hem sivil hem de askeri kategoridedir. Kendi açık otoparkı bulunduğundan buraya şahsi araçları ile gelecek yolcular araçlarını rahatlıkla bırakabilirler. Havalimanından merkeze ya da merkezden havalimanına gitmek için pek çok altetnatif bulunuyor.

Çardak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi, özel araç, servis, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden yolcular istediklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ortalama 45 dakika bir süre zarfında yolcular şehirde olmaktadır.

Ucuz Denizli Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]