Güney Doğu Anadolu’nun Paris’i olarak adlandırılan, mistik ve etkileyici coğrafyasıyla, enfes menengiç kahvesiyle ünlenen Diyarbakır’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır’a uçak bileti TatilCity.NET’de. Diyarbakır ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Diyarbakır uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Diyarbakır’aa tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Diyarbakır

Etkileyici mimarisiyle, tarihi ve kültürel zenginliğiyle her geçen yıl gelişen Diyarbakır, Asurlular, Medler, Bizanslılar, Romalılar, Emeviler, Oğuzlar, Selçuklular, Abbasiler, Hurriyer gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Ulu Cami, Dicle Nehri, Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Han, Kervansaray, 4 Ayaklı Minare, Diyarbakır Surları, Çay Önü, Behram Paşa Konağı, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, On Gözlü Köprü, Mar Petyum Kilisesi, Hevsel Bahçeleri, Gazi Köşkü, Ağil Asur Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Dicle Nehri, Surp Giragos Ermeni Ortodoks Kilisesi, Surp Giragos Ermeni Ortodoks Kilisesi, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır.

Dicle Nehri, eşsiz doğal güzelliklere sahip olan nehri görebilir, etrafında piknik yapabilir, çayınızı yudumlayabilir, akşam güneşin batışını izleyebilirsiniz. Ulu Cami, 1091 yılında Selçuklu Hüdümdarı Melikşah’ın direktifi doğrultusunda onarım görmüştür ve daha sonraki yıllarda camiye eklentiler yapılmıştır. Hasan Paşa Hanı, Ulu Cami’nin doğu girişinde bulunuyor. Han, Gazi Caddesi üzerinde bulunuyor. Burada sohbet eşliğinde menengiç kahvenizi içebilirsiniz.

Sülükhü Han, Hanilioğlu Mahmut Çelebi’nin kız kardeşi Atike Hatun tarafından 1683 yılında yaptırılmış. Han, 2010 yılında restore edilmiş. Burası Hasan Paşa Hanı gibi şehrin simgesel hanlarından biri. Kervansaray, 1521 yılında yapımına başlanmış ve 1527 yılında bitmiştir. Handa 72 oda, 800 develik ahır, 17 dükkan bulunuyor. Burası restore edilerek otel haline getirilmiş. 4 ayaklı minare, burası Akkoyunlu Kasım Han tarafından yaptırılmış. Minarenin sütunları altından yedi kere geçen kişilerin dileğinin gerçekleşeceğine inanılır.

Diyarbakır Surları yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettikleri yerler arasında bulunuyor. M.Ö.3000-4000 yılları arasında Huriler tarafından yapılmış. İç kalenin olduğu yerde bulunan surlar yüksekliği ve büyüklüğüyle dünyada birinci sırada yer alıyor. Uzunluğu Çin Seddi’nden sonra ikinci sırada bulunuyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Ucuz Diyarbakır Uçak Bileti