Keban Barajı, dağları, yaylaları, tarihi ve kültürel yerleriyle, temiz havası ve suyuyla Doğu Anadolu’nun güzel şehirlerinden biri olan Elazığ’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de. Elazığ ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Elazığ uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Elazığ

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Elazığ’a sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlarken huzurlu bir şekilde de tatil yapmanıza yardımcı oluyor. Tatil City imkansız denilen tatil hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Sizlere ucuz bilet bulmak için resmi ve özel bütün havayolu şirketlerinin platformlarını tarıyor ve uygun olan bileti sizlere sunuyor. Bununla da kalmıyor kaliteli ve en güzel otellerde ucuz tatil geçirmeniz için tüm olanakları sağlıyor. Tatil planlarınızın yanında iş seyahatlerinizde de gerekli tüm planlarınızı hayata geçirmeniz için gereken tüm imkanları önünüze seriyor.

Gakkoş denince akla Elazığ gelir. Naneye ‘nuh’, gözlemeye ise ‘patile’ derler. Şehrin nüfusu 583.671’in üzerinde… Doğu Anadolu Bölgesi’nin güneybatısında yer alıyor. Harput Kalesi’nin bulunduğu tepe üzerinde kurulmuş ve bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Şehir deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte yer alıyor. Doğa güzellikleri, tarihi ve kültürel yerleriyle görülmesi gereken yerlerden biri.

Elazığ denince akla, Keban Barajı, Hazar Gölü, Buzluk Mağarası gelir. Elazığ’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Üryan Baba Türbesi, Üç Lüleli Çeşme, Ulu Cami, Sori Şelalesi, Meryem Ana Kilisesi, Mansur Baba Türbesi, Keban Barajı Gölü, Kazım Efendi Türbesi, İzzet Paşa Cami, Hoca Hasan Hamamı, Hazar Gölü, Hazarbaba Dağı, Harput Kalesi, Golan Kaplıcaları, Çirçir Şelalesi, Elazığ Kapalıçarşı gelir.

Golan Kaplıcaları, Karakoçan ilçesinde yer alıyor. Burası turizm açısından şehri ayrı bir özellik katıyor. Yoğunaağaç Köyü sınırlarında Peri Çayı’nın yanında bulunan kaplıcaların bir çok hastalığa iyi geldiği söyleniyor. Nevrit, poli-nevrit, kadın hastalıkları, kemik hastalıkları ve cilt hastalıkları bunların başında geliyor.

Burada aynı zamanda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilir, dinlenebilirsiniz. Üç Lüle Çeşme ise Harput’un girişinde yer alıyor. Ağa Cami yanında bulunan çeşmeler Harput’un simgesi haline geliş. Eyvan kemeri yuvarlak olup, üzerinde ay-yıldız ve kenarında ise palmet motifleri bulunuyor. Üzerinde yer alan kitabeye göre çeşmenin 1324 yani 1906 yılında yapıldığı biliniyor.  Keban Baraj Gölü ise Keban ilçesinde yer alıyor. 125 kilometre uzunluğa sahip ve Türkiyenin ikinci büyük yapay gölü olma özelliğini taşıyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca

ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Ucuz Elazığ Uçak Bileti