Üzüm bağlarıyla, şelaleriyle, tarihi ve kültürel yapılarıyla ünlü Doğu Anadolu’nun incisi Erzincan’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de. Erzincan ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Erzincan uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Erzincan

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Erzincan’a sorunsuz bir şekilde ulaşmanızı sağlarken huzurlu bir şekilde de tatil yapmanıza yardımcı oluyor. Tatil City imkansız denilen tatil hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Sizlere ucuz bilet bulmak için resmi ve özel bütün havayolu şirketlerinin platformlarını tarıyor ve uygun olan bileti sizlere sunuyor. Bununla da kalmıyor kaliteli ve en güzel otellerde ucuz tatil geçirmeniz için tüm olanakları sağlıyor. Tatil planlarınızın yanında iş seyahatlerinizde de gerekli tüm planlarınızı hayata geçirmeniz için gereken tüm imkanları önünüze seriyor.

Erzincan, M.Ö. 1050’li yıllarında Hititler ve Urartular gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Şehir, birinci dereceden deprem bölgesi olarak bir çok kez afetler yaşamış bir yer. 1939 yılında meydana gelen deprem sonrasında kent onarılarak günümüzdeki haline kavuşmuş. Daha sonra 1992 yılında yeniden bir deprem meydana gelmiş. Şehirde bulunan Altıntepe Ören Yeri önemli bir tarihi alan… Merkeze ise 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Burada saray tapınak, kabul salonu, depo, mezarlık ve açık hava tapınağı bulunuyor. 1854 yılında yapılmış olan Abrenk Kilisesi ise Tercan Üçpınar Köyü sınırlarında bulunuyor. Şapel ve iki dikili taş kilisede yer alıyor.

Mama Hatun Türbesi ise Osmanlı mimarisinin önemli örneklerinden biri. Saltukoğulları Hükümdarı 2. İzzettin’in kızı olan Mama Hatun burayı kendisi için yaptırmış. İçinde külliye, hamam, mescit ve kervansaray bulunuyor. Girlevik Şelalesi ise şehire 30 kilometre uzaklıkta… Eşsiz bir doğa güzelliğine sahip bir yer. Burada piknik, mangal yapabilir, doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Otlukbeli Gölü ise şehrin doğal güzelliklerin biri…

Maden sularının oluşturduğu göl traverten seddi bir yapıyla meydana gelmiş. Bu yüzden doğal anıt olarak görülüyor ve koruma altına alınmış. Karanlık Kanyon ise etkileyici bir görüntüye sahip. Kemaliye ilçesinde yer alan kanyon gezgincilerin tatil listesinin başında geliyor. Burada bir çok doğa sporunu yapabilirsiniz. Buraya gelebilmek için bir saatlik bir yolu aşmanız gerekiyor. Burada bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Ucuz Erzincan Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]