İç Anadolu Bölgesi’nin kozmopolit ve son yıllarda ekonomik-sosyal açıdan değişen ve hızla gelişen Eskişehir’e uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir uçak bileti TatilCity.NET’de. Eskişehir ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Eskişehir uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Eskişehir

Eskişehir son yıllarda Eskişehir Belediyesi’nin güzel hizmetlerinden dolayı dünyanın en güvenli ve en güzel şehirlerinden biri olma ünvanını kazanmıştır. Ankara, İstanbul ve Bursa gibi Eskişehir’ede hızlı trenle rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Burada tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkat çeken yerler bulunmaktadır.

Eskişehir üniversitelerin olduğu bir öğrenci şehridir. Eskişehir’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Tarihi Oduzpazarı, Odunpazarı Evleri, Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Eskişehir Hayvanat Bahçesi ve ETİ Sualtı Dünyası, Atlışan El Sanatları Çarşısı, Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi, Kentpark, Eti Arkeoloji Müzesi, Şelale Park, Taşbaşı Çarşısı, İki Eylül Caddesi, Doktorlar Caddesi, Esminyatürk Türk Dünyası Şaheserleri, Haller Gençlik Merkezi, Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezi, Alaaddin Cami, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi ve Devrim Otomobili bulunuyor.

Eskişehir’de konaklamak isterseniz eğer Porsuk Çayı ve Adalar bölgesinde bulunan tesisleri tercih edebilirsiniz. Eskişehir’de güneşlenebilir ve yüzebilirsiniz bunun yanı sıra yeşillik alanlarında çadır kampı kurabilirsiniz. Odunpazarı, Eskişehir’in en eski yerleşim bölgesidir. Buraya yapılan turizm yatırımları sayesinde yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Odunpazarı’nda görebileceğiniz bir çok müze var. Bu Eskişehir Balmumu Müzesi, Şelale Park, Lületaşı Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi… Porsuk çayı ve Adalar bölgesinde bulunan yeme-içme mekanlarında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Şehrin önemli antik kentlerinden olan Pessinus Antik Kenti, Sivrihisar ilçesine bağlı olan Ballıhisar Köyü sınırlarında bulunuyor. Burası ünlü mitolojik bereket tanrıçası Kybele için adanmış bir şehir. Kaynaklarda yer alan bilgilere göre kent, Mâgna Mater, Frig baş tanrıçası Agdistis Dindymene ve Matar Dindymene’nin kenti olarak da biliniyor.

Midas Anıtı’da Han ilçesine bağlı olan Yazılıkaya Köyü sınırlarında yer alıyor. Burası aynı zamanda Midas City olarak da anılıyor.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Ucuz Eskişehir Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]