Güneydoğu Anadolu bölgesinin tarihsel ve kültüre açıdan öneme sahip, dünyaca ünlü mutfak kültürüyle ve baklava denince akla gelen tek şehir olan Gaziantep’e uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep uçak bileti TatilCity.NET’de. Hakkari’ye ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Gaziantep uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Gaziantep

Tarihi ve kültürel bir çok yeri olan Gaziantep doğa güzellikleriyle ve zengin mutfağıyla da ülkemizin önemli şehirlerinden biri. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu için yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çeken bir yer. Gaziantep’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Bayazhan Gaziantep Ken Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Zeugma Antik Kenti, Tarihi Antep Evleri, Zincirli Bedesten, Rumkale, Gorgo Medusa Cam Eserler Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Elmacı Pazarı, Dülük Antik Kenti, Yesemek Açık Hava Müzesi bulunuyor.

Zeugma Antik Kenti, Nizip ilçesine bağlı Birecik Baraj Gölü kıyısında bulunuyor. Roma döneminden kalma mozaikler sergileniyor. 2011 yılında müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Belkıs Köyü’nde bulunan kentin tarihi Makedonya İmparatorluğu’na kadar dayanıyor. Burası Fırat Nehri’nin sığ bölümünde kurulmuş geçmişte önemli bir ticaret merkeziymiş. Buraya gelmişken Bakırcılar Çarşısı’na gidip kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Tarihi bir öneme sahip olan Gaziantep evleri ise mimari açıdan dikkat çekiyor. Evler Havara denilen kalkerli taşlardan yapılmış. 18. yüzyılda yapılan Zincirli Bedesten’de ise Antep’e özgü yemeniler, kunduralar, sandaletler alabilirsiniz. Bedestenin kitabesinde Kusiri’nin şiiri yer alıyor. Yavuzeli ilçesinde bulunan Kasaba Köyü sınırlarında yer alan Rumkale ise eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Doğayla uyumlu olan mimarisiyle görülmeye değer bir yer. Buraya gelip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Şehrin ilginç ve büyüleyici görüntüsüne sahip olan Ardıl Kanyonu, Köklüce Kanyonu olarak da bilinmektedir. Kanyon, Araban ilçesine bağlı olan Köklüce Köyü sınırlarında bulunuyor. Ardıl çayının oluşturduğu kireç taşı kayalarının doğal etkenlerle oyulması sonucunda oluşmuş. Adrenalinden hoşlananların uğrak yerlerinden biri olan kanyona yerli ve yabancı turistlerinde ilgisi büyük.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Ucuz Gaziantep Uçak Bileti