Karadeniz bölgesinin yeşilin her tonununa sahip, en güzel şehirlerinden biri olan Giresun’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de. Giresun’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Giresun uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Giresun

Doğu Karadeniz bölgesinin eşsiz doğa güzelliğine sahip bir şehridir. 15 ilçesi bulunan Giresun’da yeşilin her tonunu görmeniz mümkün. Giresun’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Sis Dağı, Kümbet Yaylası, Paşakonağı Yaylası,  Gölyanı Yaylası, Giresun Adası, Giresun Kalesi, Tirebolu Kalesi, Seyyid Vakkas Türbesi, Giresun Müzesi, Kuzalan Şelalesi, Mavigöl, Bedrama Kalesi, Karagöl Dağları ve Yaylası bulunuyor.

Giresun’da doğa sporlarını deneyimleyeceğiniz ve çadır kampı yapabileceğiniz bir çok alan bulunuyor. Bunun için Gölyanı Yaylası’nı tercih edebilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya sahip olan yaylada organik serpme kahvaltısı yaparken diğer yandan güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Giresun plajlarında güneşlenip, denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Giresun’a gelmişken Karalahana Çorbası, Mendek Çorbası, Etli Pancar Sarmacı, Pezik, Fasulye Diblesi, Isırgan Yemeği gibi lezzetlerini tatmadan dönmeyin.

Şehre büyüleyici bir manzara katan Sis Dağı, Görele ilçesinde yer alıyor. Buraya gelip bol bol fotoğraf çekebilir, oksijenli havasında ve doğasında yürüyüşler yapabilirsiniz.

Yayla turizminin önemli şehirlerinden olan Giresun’da en çok ilgi gören yaylalardan biri de Paşakonağı Yaylası. Buraya yurt içi ve yurt dışından gelen yerli turistlerin ilgisi büyük. Muhteşem bir doğaya sahip olan yaylada çadır kampı kurabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde uyanıp organik köy kahvatınızı yaparken güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Şehrin simgelerinden biri olan Tirebolu Kalesi büyüleyici atmosferiyle dikkat çekiyor. Büyük bir kaya üzerinde yapılan kaleyi akşam saatlerinde ziyaret ettiğinizde kale üzerinden ilçenin ışıltılı manzarısını izleyebilirsiniz. Burada bulanan mekanlarda yeme-içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kuzalan Şelalesi olarak da bilinen Mavigöl’de huzurlu bir gün geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Burası şehrin turizmi açısandan önemli bir nokta. Burada çayınızı yudumlayarak şelalenin sesini dinleyebilirsiniz.

Şehrin dini yapılarından olan Seyyid Vakkas Türbesi ise Fatih Sultan Mehmet döneminde yapılmış. Özellikle dini günlerde ve bayramlarda burası dolup taşıyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ucuz Giresun Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]