Güneydoğu Anadolu’nun ilginç ve mistik coğrafyasına sahip, dağları, vadileri, temiz havası ve suyuyla dikkat çeken Hakkari’ye uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de. Hakkari’ye ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Hakkari uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Hakkari

Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Hakkari 275.761’den fazla nüfusa sahip. Şehir Zap Vadisi’nin güneyinde kurulmuş ve dört tarafı dağlarla çevrili. Mezopotamya, İran ve Anadolu üçgeninde bulunuyor. Hakkari’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Meydan Medresesi, Seyithan Gölü, Cennet-Cehennem Vadisi, Şemdinli Taş Köprüsü, Cilo Bozları, Ore Şelalesi, Mergan Vadisi, Peri Bacaları, Hakkari Kayak Merkezi bulunuyor.

Hakkari Kayak Merkezi 2700 rakımlık Merga Bütan Yaylası üzerinde kurulmuştur. Kış tatili boyunca burada tatilinizi geçirebilir, kayak yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Hakkari’de bütün doğa sporlarını deneyimleyebilir yaylasında çadır kampı kurabilirsiniz. Hakkari’ye gelmişken meşhur yemeklerinden Çukurca Tahini, Maşin Çorbası, Kemikli Kavurma, Parmak Kebabı, Keşkek, Otlu Peynir ve Tandır Ekmeği gibi lezzetlerini yemeden dönmeyin.

Şehrin en güzel manzaraya sahip yerlerinden biri Seyithan Gölü, Berçelan Yaylası üzerinde bulunuyor. Burada trekking ve piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz çadır kampı kurarak doğayla iç içe huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Cennet ve Cehennem Vadisi yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği coğrafik güzelliğe sahip bir yer. Burası şehir merkezine ise 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dez Vadisi olarak da anılan vadinin yukarısında Cehennem olarak isimlendirilen buzullar da bulunuyor. Cilo Dağları’nda buzulların oluşturduğu manzara görülmeye değer.

Şehirdeki Cilo Bozları farklı yapısıyla ilgi gören bir yer. Burada 3500 yıl önce bir Buzul Dağı’nın bulunduğu tahmin ediliyor. Aynı zamanda but kütlelerinden meydana gelmiş mağaralardan yer alıyor.

Mergan Vadisi ise yeşil görüntüseyle dikkat çeken bir yer. Özellikle ilkbahar aylarında büyüleyici bir manzaraya sahip oluyor. Burada çadır kampı kurabilir ve sabahın erken saatinde kahvaltınızı güneşin doğuşuna tanıklık ederek yapabilirsiniz. Trekking gibi doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz.

Ore Şelalesi ise özellikle yaz aylarında ilgi gören bir yer. Buraya yazın gelip, sıcaklardan kurtulabilir, bol bol serinleyebilirsiniz. Yeşilliği ve bol oksijenli havasıyla şelalede çayınızı veya kahvenizi içebilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Ucuz Hakkari Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]