Tarihi ve kültürel yerleriyle, birbirinden farklı etnik ve inanç kültürünün bir arada huzurlu bir şekilde yaşadığı, renkli ve lezzetli mutfak kültürüyle, medeniyetin şehri Hatay’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de. Hatay’ ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Hatay uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Hatay

Hatay eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış. 1.575.226’dan fazla nüfusu bulunuyor. Akdeniz bölgesinin doğusunda bulunan Hatay’da bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yeşillik alanlarıyla dikkat çeken bölgeleri bulunuyor. Hatay stratejik olarak önemli konumdadır. Anadolu’yu Çukurova üzerinden Suriye ve Filistin’e bağlayan önemli bir liman şehridir.

Hatay’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Antakya Kalesi, Payas Kalesi, Sarıseki Kalesi, Bakras Kalesi, Sak Kalesi, Koz Kalesi, Kurt Kalesi, Şıvlan Kalesi, İmma Kalesi, Mancınık Kalesi, Cin Kulesi, Hz.Hıdır Türbesi, Peygamber Türbesi, Gazi Abdurrahman Paşa Türbesi, Şeyh Yusuf Türbesi, Şeyh Ahmet Kuseyri Türbesi, Ulu Cami, Habib-i Neccar Cami, Şeyh Ali Cami, Yeni Cami, Ağalar Cami, Kurşunlu Hanı, Yeni Hamam, Cindi Hamamı, Meydan Hamamı, Saka Hamamı, Adalı Konağı, Samandağ Sahili, Bakras Kalesi Beşikli Mağarası, Titus Tuneli, Harbiye Şelaleri, Antakya Parkı, Habibi Neccar Cami, Aktepe Tarihi Türkmen Mezarlığı, Arkeoloji Müzesi bulunuyor. Harbiye Şelaleri, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

Burada bulunan tesislerde yeme-içme ihtiyacını giderebilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda serinleyebileceğiniz ideal bir yer. Hatay mutfak kültürüyle de hem ülkemizin dünyanın popüler yerlerinden biri. Hatay’a geldiğinizde Oruk, Fellah Köftesi, Biberli Ekmek, Antakya Kömbe, Kağıt Kebabı, Ispanak Borani, Muhammara, Künefe, Kerebiç, İskenderun Döneri gibi lezzetlerini yemeden dönmeyin. Hatay’da Samandağ Plajı’nda güneşlenebilir ve denizinde yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Şehrin ilginç yerlerinden biri olan Titus Tüneli, M.Ö.300 yılında limanı selin basmasını önlemesi için, dağın delinmesiyle yapılmış. Tünelin 7 metre yüksekliği ve 6 metre genişliği bulunuyor. Tünelin yapılmasıyla birlikte buraya suların birikmesi ve selin oluşması engellenmiş.

Mimari yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Aziz Simon Manastırı ise M.S.6. yüzyılda yapılmış. Manastırın kalıntıları ise 79 metre bir tepe üzerinde yer alıyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Ucuz Hatay Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]