Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli sınır illerimizden biri olan, tarihi ve kültürel yapılarıyla, temiz havası ve suyuyla, eşsiz bir doğaya sahip olan Iğdır’a uçak bileti TatilCity.NET’de. Iğdır ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Iğdır uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Iğdır’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Iğdır’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Iğdır

Iğdır’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi, Leylek Heykeli, Tuz Mağaraları, Köroğlu Kalesi, Koçbaşı Mezar Taşları, Meteor Çukuru, Gökdekli Kümbeti,  Ahura Harabeleri, Harman Döven Kervansarayı, Karakale Harabesi, Karakale (Sürmeli Kalesi),  Iğdır Kalesi, Asma Köyü Cami, Aralık Ortaköy Cami, Kul Yusuf Kümbeti, Aliköçek Çayı Köprüsü bulunmaktadır.

Şehit Türkler Anıt Müzesi, 1915-1920 yıllarında Ermeniler tarafından öldürülen askerlere ait şehitleri simgeler. Anıt 350 metrekare olup müzenin 2 havuzu ve 36 metre yüksekliğe sahip 5 adet kılıçtan meydana gelmiştir. Müzenin çevresi yeşil alan olarak tasarlanmış ve bir de park bulunmaktadır. Müze, 14000 metrekarelik bir alanda konumlanmıştır. Yerden yüksekliği ise 43,5 metredir. Burası Türkiye’nin en yüksek anıtıdır. 1997 yılında yapımına başlanan müze 1999 yılında hizmete açılmıştır. Müzede aynı zamanda bir de kütüphane bulunuyor. Kütüphanede 570 kitap, 260 resim bulunuyor. 1973-1985 yılları arasında Ermeni terör örgütü ASALA tarafından öldürülen diplomatlarında fotoğrafları yer alıyor.

Şehrin simgelerinden biri olan Köroğlu Kalesi ise Tuzluca ilçesinde yer alıyor. Burası merkeze yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Köroğlu, kaleyi gözetleme kulesi olarak kullanırmış. Rivayete göre ise Aras Nehri’nin güvenliğini korumak için yapılmıştır.

Ahura Harabeleri ise Aralık ilçesinde bulunuyor ve ilçe merkezinden 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Ağrı Dağı’nın Kuzey yamacında bulunan Yakup Vadisi’ndedir. Harabe, 1750 metrede bulunmuştur. M.Ö.2. yüzyılda ise Artaksiyalı Krallığı döneminde kurulmuştur. Yapılan kazı çalışmaları sonucunda önemli bir çok tarihi eser bulunmuştur.

Şehrin diğer bir sembolü olan Iğdır Kalesi ise Ağrı Dağı’nın yamacında 2120 rakımlık bir kara kayanın üzerine yapılmıştır. Korhan Kalesi olarak da anılmaktadır. Kale 11. yüzyılda Oğuz Türkleri tarafından yapılmıştır. Malzeme olarak kesme taş kullanılmış. Aynı zamanda merdivenle ulaşılan bir de su sarnıcı yer almaktadır. Kale bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Ucuz Iğdır Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]