Akdeniz bölgesinin doğa güzellikleriyle dikkat çeken, güzel şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kahramanmaraş uçak bileti TatilCity.NET’de. Kahramanmaraş’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Maraş uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Kahramanmaraş’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Kahramanmaraş

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Kahramanmaraş’ın 11 ilçesi bulunuyor. Şehir, kekik otlarıyla beslenen keçilerinden elde edilen sütle yapılan dondurmasıyla dünyaya nam salmıştır. Türkiye’nin kalabalık şehirlerinden biridir. Kahramanmaraş’ta gezip, görebileceğiniz yerler arasında Hurman Kalesi, Mavigöl Şelalesi, Yavşan Yaylası, Tekir Yeşilgöz, Fırnız Mesire Yeri, Döngel Mağarası, Ağıllı Milli Parkı, Başkonuş Yaylası, Galgamaç Şelalesi, Germanicia Antik Kenti, Toprakhisar Kanyonu bulunuyor.

Mavi Göl Şelalesi şehrin turist çeken yerlerinden biri. Şelale 15 metre yüksekliğe sahip. Burada piknik yapabilir, tepeden şelaleye atlayarak yüzebilirsiniz. Trekking yapabilir, doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz. Burası adeta doğa içinde gizlenmiş saklı bir cennet diyebiliriz.

Tekir Yeşilgöz Gölü ise görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Burası çam ağaçlarıyla çevrilmiş ve çevresinde alabalık tesisleri bulunan, görüntüsüyle hayranlık uyandıran bir yer. Burada sandal gezisi yapabilir, çadır kampı kurabilirsiniz. Akşam yemeğinizi yiyerek, güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Döngel Mağarası ise, şehrin turistik yerlerinden biri. Benzeri olmayan farklı bir doğa güzelliğine sahip. Etkileyici bir atmosfere sahip olan mağara görülmeye değer bir yer.

Fırnız Mesire Yeri ise, Göksun karayolu üzerinde yer alıyor. Burası piknik yapabileceğiniz, yeşilliklerle çevrili, temiz havasıyla, dinlenebileceğiniz bir alan. Fırnız Köyü sınırlarında yer alan mesire yerini görmeden dönmeyin.

Kahramanmaraş’a gelmişken Acem Pilavı, Maraş Tarhanası, Eli Böğründe, Maraş Tava, Maraş Paça, Sömelek Köfte, Kalili Köfte, Maraş Köfte, Ciğerli Bulgur Pilavı, Un Sucuğu, Maraş Dondurması, Armut Kurusu, Yoğurtlu Dövme Çorbası, Tirşik Çorbası, Mumbar Dolması gibi lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Burada bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Aynı zamanda doğa sporlarını deneyimleyebileceğiniz alanlarda bulunuyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Ucuz Kahramanmaraş Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]