Kaşar peyniri başta olmak üzere peynir çeşitleriyle, baltık tarzı yapılarıyla, bir çok medeniyetin yaşadığı, tarihsel açıdan büyük öneme sahip olan Kars’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kars uçak bileti TatilCity.NET’de. Kars’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kars uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kars

Doğu Anadolu’da bulunan Kars aynı zamanda Anadolu’nun Kafkasya’ya açılan kapısıdır. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı Kars aynı zamanda bir çok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Son yıllarda Doğu Ekspresi tren yolculuğunda dünyaca tanınan bir şehir olmuştur. Şehirde ki tarihi binalarda Baltık ve Rus mimarisinin etkilerini görmek mümkün. Kars’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Ani Harabeleri, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Sarıkamış Şehitliği, Ebul-Hasan-Harakani Türbesi ve Külliyesi, Havariler Kilisesi, Sarıkamış Trekking Rotaları, Kazım Karabekir Cami bulunuyor. Özellikle kış aylarında donan Çıldır Gölü üzerinde safari yapabilirsiniz. Kars denince akla zengin mutfak kültürü gelir. Buraya gelmişken Umaç Helvası, Hörre, Kars Böreği, Hıngel, Kete, Sulu Köfte, Erişte Pilavı yemeden dönmeyin.

Şehrin önemli tarihsel yapılarından biri olan Katerina Köşkü etkileyici baltık mimarisiyle dikkat çekiyor. Sarıkamış ilçesinde yer alan köşk 1896 yılında yapılmış. Köşk, yekpare ağaçtan yapılmış ve hiç çivi kullanılmış.

Tigran Honents Kilisesi ise M.S.1215 yılında yapılmış. Yapı, Ani şehrinin güçlü liderlerinden Zakaria döneminde inşa edilmiş. Honents ailesi üyelerinden Sulem Smbatronets’ın oğlu Tigran ve çocukları ve de Aziz Krikor adına adanmış. Kayalıkların kenarında ve çalılıkların içinde yer alan kiliseyi mutlaka görmelisiniz. Kilisede yapılışıyla ilgili bir de yazıt bulunuyor.

Doğu Anadolu bölgesinin kayak merkezlerinden biri olan ve son yıllarda cazibeli hale gelen Sarıkamış Kayak Merkezi Çamurlu Dağı üzerinde kurulmuş. 844 metre uzunluğa sahip bir teleski tesisi buunuyor. 750 kişilik teleskinin yanı sıra kristal kara sahip olan merkezde pistler sarı çam ormanlarının içinde yer alıyor. Dilerseniz Cıbıltepe Kayak Merkezi’ni de tercih edebilirsiniz.

Kars Müzesi mimari yapısıyla dikkat çeken bir bina. 1981 yılında hizmete açılmış. Müzede, etnografi ve arkeolojik eserler sergileniyor.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Ucuz Kars Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]