Tarihi konakları, farklı mutfak kültürü, sarımsağıyla bilinen, edebiyatımızın unutulmaz yazarlarından Rıfat Ilgaz’nda doğup, büyüdüğü yer olan Kastamonu’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de. Kastamonu’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kastamonu uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kastamonu

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu Ilgaz ve Küre dağlarıyla ünlü, eşsiz doğa güzelliklerine sahip bir yerdir. Her ton yeşili bir arada görebileceğiniz şehirde aynı zamanda güneşlenip, denizde yüzmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Tarihi ve kültürel açıdan zengin olan şehirde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor.

Burada gezip, görebileceğiniz yerler arasında Mahmut Bey Cami, İsmail Bey Külliyesi, Kastamonu Tarihi Konakları, Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, Pompeipolis Antik Kenti, Kuyluç Mağarası, Sarpunalınca Mağarası, Ilgarini Mağarası, Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu, Valla Kanyonu’nu görebileceğiniz. Denize ise, Cide, Doğanyurt, Bozkurt, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin’de bulunan plajlarda girebilirsiniz. Oluklu Yaylası, Gürcü Yaylası, Asarbaşı Yaylası’nda çadır kampı yapabilir, doğayla iç içe huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Şehrin doğa güzelliğine sahip yerlerinden biri olan Gideros Koyu, masmavi denizi, çevresini kaplayan yeşilliğiyle hayranlık uyandıran bir yer. Burada çadır kampı yapabilir, güneşlenebilir ve denizde doyasıya yüzebilirsiniz. Sessiz ve sakin olan koyda zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz.

Ilıca Şelalesi ise ülkemizin en çok ilgi gören şelalelerinden biri. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği ve doğaseverlerin akın ettiği bir yer. Burayı görmeye gelebilir ve çevrede bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz. Şelalenin manzarası eşliğinde kahvenizi ya da biranızı yudumlayabilir, unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

İstiklal Yolu ise özellikle sevgililerin geldiği ve yürüyüş yaptığı bir yer. Yürüyüş parkurlarının olduğu yol Kurtuluş Savaşı’na da tanıklık etmiş. Bu yol kullanılarak İnebolu’ya cephaneler getiriliyormuş. 1800’lü yıllarda bu yol mahkumların kazma ve kürekle çalışarak yapmış. Yol, İnebolu’dan başlıyor ve Çankırı’ya kadar uzanarak Ankara’da bitiyor.

Doğa sporlarından hoşlananların uğrak yeri olan Valla Kanyonu ise eşsiz bir görüntüye sahip. Kanyonda, şelale ve yeşillik alanlar mevcut. Burayı gezdikten sonra çevrede bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Ucuz Kastamonu Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]