Mantı ve pastırma denince akla gelen ilk şehir olan Kayseri’ye uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de. Kayseri’ye ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kayseri uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kayseri

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kayseri, Bizans, Roma, Selçuklu ve Osmanlı gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve kültürel bir çok eser bulunmaktadır. Han, hamam, cami, kilise, kümbet, kervansaray yer almaktadır. Kayseri’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Arkeoloji Müzesi, Erciyes Dağı, Gevher Nesibe Hastanesi, Döner Kümbet, Ali Dağı Yeraltı Şehri, Seyid Burhanettin Hz.Türbesi, Kurşunlu Cami, Kayseri Kalesi, Selçuklu Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, karatay Han, Sahabiye Medresesi, Güpgüpoğlu Konağı, Soğanlı Harabeleri, Saat Kulesi bulunuyor. Kayseri denince akla mantı gelir buraya gelmişken, Yağlama, Kurşun Aşı, Sucuklu Köfte, Pastırma, Ayvalı Tahinli Yaprak Sarması, Elde Kesme Kadayıf gibi lezzetlerini yemeden dönmeyin. Kayseri’de kış sezonunda Erciyes’de kayak yapmanın keyfini de yaşayabilirsiniz.

Palaz Tuzla Gölü, manzara olarak Avustralya’da yer alan Pembe Gölü’ne benzemektetir. Göl özelliğini kaybetmeden günümez kadar varlığını korumuştur. İlginç bir yapıya sahip olduğu için mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Kış sezonunda yoğun ilgi gören Erciyes Kayak Merkezi ise merkeze 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor.  Erciyes Dağı üzerinde kurulan merkez 3917 metre yüksekliğe sahip. Buradaki kayak tesislerinin yüksekliğide 1800-3000 metre. Merkezde pistlerin eğimleri ise %10-30 arasında değişim gösteriyor. Aynı zamanda kabinsiz olarak oturaklı teleferiklerde mevcut.

Eşsiz bir manzaraya sahip olan Zamantı Irmağı ise Seyhan Nehri’ni ve havzasını besliyor. Pınarbaşı ilçesinde yer alan ırmak 1500 metre yükseklikten Uzunyayla’ya bağlı Şerefiye Köyün’den çıkıyor. Buraya gelip çadır kampı kurabilir, piknik, mangal yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğa sporlarını deneyimleyebilirsiniz.

Farklı bir coğrafik güzelliğe sahip olan Sultan Sazlığı Milli Parkı, Yeşilhisar, Develi ve Yahyalı ilçelerinin arasında bulunuyor. Burada 2002-2004 yıllarında flora çalışmaları yapılmış. Bu çalışmaya göre 428 bitki türünün yetiştiği ortaya çıkmış. 301 kuş türünün yaşadığı sazlığı mutlaka görmeli, doğanın içinde keyifli zamanlar geçirebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kayseri Havalimanı Ulaşım

Kayseri ile havalimanı arasında 5 km bulunmaktadır. Havalimanından Kayseri şehir merkezine gitmek isteyenler için çeşitli alternatifler bulunuyor. Taksi bunlardan birisidir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık bir uzaklık olduğundan fiyat olarak da uygun düşmektedir.

Toplu taşıma tercih edenler için otobüs ve dolmuşlar terminalin dışından geçmektedir. Belediyenin 100 ve 102 nolu otobüsleri duraktan geçerek yolcuları merkeze götürmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat şehit ile bağlantılıdır.

HAVAŞ kent merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. HAVAŞ günün erken saatlerinde yolculuğa başladığından bu araçla merkeze çok kolay ulaşabilirsiniz.

Ucuz Kayseri Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]