Yeşil doğası, gölleri, tarihi ve kültürel yapılarıyla, tarihsel geçmişiyle önemli şehirlerimizden biri olan Kocaeli’ye uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kocaeli uçak bileti TatilCity.NET’de. Kocaeli’ye ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kocaeli uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kocaeli

Marmara Bölgesi’nin eşsiz doğa güzelliğine sahip olan Kocaeli yakın yerler kapsamında tatil yapmak isteyenlerin gözde şehirlerinden biri. Tarihi ve kültürel bir çok yer bulunan Kocaeli’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Maşukiye Kirazlı Yaylası, Kuzu Yaylası, Kaya Üstü Yaylası, Menekşe Yaylası, Aytepe, Gayret Gemi Müzesi, Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi, Kocali Arkeoloji Müzesi, Saatçi Ali Efendi Konağı, Darıca Kalesi, Orhan Cami, Mustafa Paşa Hamamı, Kocaeli Saat Kulesi, Valide Köprüsü, Konca Lahdi, Örcün Hamamı, Zıbıncı Mescidi, Çoban Paşa Külliyesi, Kilezdere Köprüsü, Eskihisar Kalesi, Tahtalı Göleti, Ballıkayar, Beşkayalar Tabiat Parkı, Yuvacık Barajı, Kefken Pembe Kayalar, Kerpe Miço Cennet Koyu, Kerpe Kartal Kayalaları, Bağırganlı, Maşukiye Aygır Deresi, Vidinli Sırrı Paşa Konağı bulunuyor.

Kocaeli’nin simgesel yapılarından olan İzmit Saat Kulesi, Sultan II. Abdülhamit tahta çıkmasının 25. yıldönümünde yapılmış. Vedat Bey tarafından yaptırılan yapı 1970 yılında SEKA tarafından restore edilmiştir.

Şehrin tarihi yapılarından olan Kasr-ı Hümayin Sarayı’nı mutlaka görmelisiniz. Saat kulesinin yanında bulunan yapı, iki katlı olan küçük bir saraydır. IV. Murat zamanında ahşap olarak yapımış. Burası bir çok Osmanlı padişahı tarafından kullanılmış. İç ve dış mimarisiyle göz dolduran sarayı Kurtuluş Savaşı esnasında Atatürk tarafından da kullanılmış. Saray en son Sultan Abdülaziz döneminde yapılmıştır. Mimari olarak Neo-Klasik ve Barok stilinin özelliklerini taşıyor.

Doğanın içinde zaman geçirmek, dinlenmek istiyorsanız Ballıkayalar’a mutlaka uğrayın. Gebze sınırında yer alan bölge İstanbul’a 1 saatlik uzaklıkta bulunuyor. Burada şelaleler, göletler ve dereler yer alıyor. Burası 1994 yılında milli park olarak ilan edilmiş.

Kış sezonunda rağbet gören yerlerden biri olan Kartepe kış tatilinizde tercih edebileceğiniz yerlerden biri. Her mevsim farklı renk tonlarına bürenen Kartepe eşsiz doğa güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerinde ilgisini çekiyor. Burada bütçenize uygun otellerde konaklayabilirsiniz. Kayak merkezi Maşukiye’ye 16 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Merkezde bir teleksi ve pistler bulunurken, 4 lift ve 3 telesiyej yer alıyor.

Ucuz Kocaeli Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]