Tasavvuf felsefesinin önderlerinden Mevlana ve Şems denince akla gelen şehirlerden biri olan, ovasıyla ve doğasıyla ünlü Konya’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Konya uçak bileti TatilCity.NET’de. Konya’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Konya uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Konya

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya,  Mevlana ve Nasrettin Hoca’nın da şehridir. Mağaraları, türbeleri, camileri, gölleri ve yeşillik alanlarıyla görülmesi gereken yerlerden biridir. Konya’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Akşehir Gölü, Nasrettin Hoca Türbesi, Yerköprü Şelalesi ve Mağarası, Beyşehir Gölü, Ilgın Kaplıcaları, Meram Bağları, Alaaddin Tepesi, Mevlana Türbesi ve Selimiye Cami, Aziziye Cami ve Meke Gölü bulunmaktadır.

Konya’da doğa sporları deneyimi yaşayabileceğiniz alanlar mevcuttur. Meke Gölü’nde piknik veya mangal yapabilir. Akşam üstü sandal gezisi yaparak güneşin batışını izleyebilir. Göl etrafında çadır kurabilirsiniz. Buraya gelmişken Bamya Çorbası, Çebiç, Su Böreği, Etli Ekmek, Fırın Kebabı, Sacarası gib ilezzetlerini tatmadan dönmeyin. Burada bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır.

Konya’nın en güzel doğa güzelliklerinden olan Akşehir Gölü, Akşehir ilçesindedir. Muhteşem manzaraya sahip olan gölde piknik  yapabilir, çadır kampı kurabilirsiniz. Dilerseniz gölün çevresinde bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz. Yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarında bulunduğu gölde sandal gezintisiyle güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Yerköprü ve Şelalesi ilginç mağarasıyla dikkat çeken bir yer. Burada bulunan gölette yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Dilerseniz mağarada dalış yapabilirsiniz. Şelalenin manzarası eşliğinde çayınızı ya da biranızı yudumlayabilirsiniz.

Beyşehir Gölü‘de tıpkı Akşehir Gölü gibi ilgi gören yerlerden biri. Burada bir kayık kiralayarak gezinti yapabilir, balık avlayabilirsiniz. Aynı zamanda gölün plajında güneşlenebilirsiniz. Piknik ve mangal yaparak karnınızı doyurabilirsiniz.

Meram Bağları’nı görmeden Konya’dan dönmeyin. Manzarasıyla ün salmış olan bağlarda özellikle gece yapılan ışık aydınlatmasına hayran kalacaksınız.

Düz bir ova üzerinde bulunan Alaaddin Tepesi ise şehrin merkezinde bulunuyor. Selçuklular döneminde yapılan alan yeşilliklerle kaplanmış. Büyük bir park görüntüsüne sahip olan tepede Alaeddin Cami ve kümbetler yer alıyor.

Meke Gölü ise ilginç görüntüsüyle dikkat çekiyor bu yüzden de yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan değişik bir yer. Mutlaka burayı görmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Ucuz Konya Uçak Bileti