İç Ege’de bulunan seramikleriyle, kaplıcalarıyla ünlü şehirlerimizden biri olan Kütahya’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kütahya uçak bileti TatilCity.NET’de. Kütahya’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kütahya uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kütahya

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında muhteşem bir görüntüye bürünen Domaniç Ormanları ülkemizin en güzel yerlerinden biri… Dünyada yalnızca burada bulanan ağaç türüne sahip olan ormanı mutlaka görmelisiniz. Burada çadır kampı yaparak huzur dolu bir gün geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Şehrin tarihsel açıdan önemli yerlerinden biri olan Aizanoi Antik Kenti, Penkalas ırmağının iki yakasında kurulmuş. Kent adını Kral Arkas ile Su Perisi Erato’nun birleşmesinden oluşan mitolojik kahraman Azan adından almış. Frigya’ya bağlı olan kent Aizanitislerin önemli yerleşim merkeziydi. Çavdarhisar ilçesinde bulunan kenti geçmişi M.Ö.3000 yıllarına uzanıyor.

Şehrin simgesi olan Kütahya Kalesi, Hisar Tepesi üzerinde bulunuyor. 70 burucu olan kale üç bölümden oluşmuş. Bunlar Kale-i Sagir, Kale-i Bala ve dış surlar… Kale bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Bizans, Roma, Selçuklu ve Osmanlının izlerini taşıyor.

Mızık Çamı ise Domaniç merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Domur Köyü sınırarında ki ağacın ilginç bir de öyküsü var. Osman Gazi henüz bebekken ninesi Hayme Ana ağacın dallarına salıncak kurmuş ve burada sallarmış. Aynı şekilde diğer torunları Osman ve Orhan’da bu ağaçta mızmızlanmasınlar diye sallarmış. Bu yüzden ağacın adı Mızık Çamı olmuş.

Kütahya denince akla çiniler gelir. Çini Müzesi dünyada çini üzerine açılan ilk müzedir. Burada 14. yüzyıldan kalma çiniler bulunuyor. Kütahya’nın çini kültürüne tanıklık etmek için ziyaret edebilirsiniz.

Şehirdeki tarihi eserlerden biri olan Kütahya Çini Cami mavi çinileriyle dikkat çekiyor. Hem dış, hem de iç mimarisiyle görülmeye değer bir yer. Şehrin sembollerinden biri olan Kütahya Saat Kulesi ise merkez bulunuyor. Buraya gelir gelmez ilk göreceğiniz tarihi eser. İki katlı olan kule mimarisiyle dikkat çekiyor.

Zafertepe Anıtı ise, Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın yaşandığı bir yer. Bu yüzden 1972 yılında buraya anıt yapılmış.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Ucuz Kütahya Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]