Kayısı denince akla ilk gelen şehir olan ve türkülere ilham kaynağı olmuş, eşsiz doğa güzelliğine sahip, bir çok siyasi şahsiyetin doğup, büyüğüdü, havası ve suyuyla, yemekleriyle ilgi gören şehirlerimizden biri olan Malatya’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de. Malatya’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Malatya’ya uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Malatya

Doğu Anadolu’da bulunan Malatya’nın 13 ilçesi bulunuyor. Eşsiz doğa güzelliklerinin yanı sıra, tarihi ve kültürel yerleriyle de görülmesi gereken bir yer. Malatya denince akla kayısı gelir. Bu yüzden kayısıyla yapılan ürünlerden kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz. Malatya’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Günpınar Şelalesi, Tohma Kanyonu, Orduzu, Levent Vadisi, Karakaya Barajı, Arslantepe Höyüğü, Somuncu Baba Türbesi, Yeşilyurt, Başkonaklar, Nemrut Dağı bulunuyor. Günpınar Şelalesi’nin manzarasına hayran kalacaksanız. Günpınar Çayı’ndan oluşan şelale en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Suyun kayalardan akıp, döküldüğü görüntü muhteşem. Burada bulunan tesislerde yemeğinizi yiyebilir veya kahvenizi içerek manzarayı izleyebilirsiniz. Burada her tür doğa sporlarını yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Buraya gelmişken, Analı-Kızlı Çorbası, Kayısılı Kavurma, Gırık, Malatya Kömbesi, Patlıvan Tava ve Sıkma Köfte yemeden dönmeyin.

Eşsiz doğasıyla dikkat çeken Orduzu Pınarbaşı şehrin en popüler mesire yerlerinden biri. Çam ağaçlarının olduğu alanda çadır kampı yapabilirsiniz. Yöre halkının özellikle haftasonlarını piknik yaparak geçirdiği alanda bir de gölet bulunuyor

Dini bayramlarda ve günlerde büyük ilgi gören Somuncu Baba Türbesi mimari yapısıyla dikkat çekiyor.

Malatya/Darende Somuncu Baba Türbesi hem yerli hemde yabancı turist akını yapan yerlerden birtanesidir. Tarihi Malatya evlerinin bulunduğu Beşkonaklar ise yerli ve yabancı turisterin ilgisini çekiyor bunun nedeni ise mimarisiyle göz kamaştıran konaklar… Sinema Caddesi üzerinde bulunan konakları mutlaka görmelisiniz. Konaklar turistik amaçlı kullanıyor. Dinlenmek için mola vermek adına konaklardan birinde kahvenizi içebilirsiniz.

Levent Vadisi ise doğa sporlarını deneyimleyebileceğiniz bir yer. Burada dağa tırmanabilir, trekking yapabilirsiniz. Çadır kampı kurarak sessiz ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Piknik ve mangal yapabilirsiniz. Burada çok sayıda mağara bulunmaktadır.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Ucuz Malatya Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]