Akdeniz Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Mersin merkez hariç 13 ilçesi bulunmaktadır. Aydıncık, Çamlıyayla, erdemli, Gülnar, Mezitli, Silifke, Toroslar, yenişehir, Tarsus gibi ilçelerden oluşmaktadır. Mersin’e uçak bileti TatilCity.NET’de. Mersin ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Mersin uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Mersin’e tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Sizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Mersin’e tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Mersin

Mersin’in nüfusu 2017 yılına göre 1.793.931 kişidir. Liman şehri olan Mersin’de bir çok tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra doğasıyla da etkileyici bir çok yerleri bulunmaktadır. Mersin’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Köşekbükü Mağarası, Anamur Çayı, Mamure Kalesi, Ilısu Şelalesi, Yerköprü Şelalesi, Zeyne Türbesi, Dağpazarı Kilisesi, Akçalık Koyu, Olba Antik Kenti, Anamurium Antik Kenti, Uzuncaburç Kalıntıları, Mezgit Kalesi, Limonlu Çayı, Yanışlı Mağarası, Yedi Uyurlar Mağarası, Kanlıdivane, Kayacı Vadisi, Tarsus Şelalesi, Kız Kalesi, Hz. Miktad Cami, Cennet ve Cehennem Mağaraları gibi yerler bulunmaktadır. Şehirden ayrılmadan önce tantuninin tadına bakmayı unutmayın.

Şehrin gözde yerlerinden biri olan Tarsus Şelalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Tarsus’da bulunan şelale şehir halkı için önemli bir mesire alanıdır. Burada doğayla iç içe huzur dolu bir gün geçirebilirsiniz. Dilerseniz şelalenin çevresinde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Buradan Kaya Vadisi’ne gidebilirsiniz. Eşsiz bir manzaraya sahip olan vadide arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı kurabilirsiniz. Erdemli ilçesinde bulunan vadiye ise Limonlu Çayı eşlik ediyor. Şehrin tarihi kalelerinden olan Mezgit Kalesi ise Türmenuşağı Köyü sınırlarında yer alıyor. Burası kaleden ziyade ‘Korkusuz Kral’ olarak bilinen bir kralın anıt mezarıdır. Yine tarihi yerlerden biri olan Uzunburç Kalıntıları’nı mutlaka görmelisiniz. Olba Antik Kenti’ne uğrayıp geçmişe doğru tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Mersin’de bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve eğlenebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Mersin’den ayrılmadan önce yöreye özgü organik ve yöresel ürünlerden kendiniz ve sevdikleriniz için hediye olarak satın alabilirsiniz.

Ucuz Mersin Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]