Doğu Anadolu’nun farklı atmosferi ne sahip, temiz havası ve suyuyla dikkat çeken Türklerin Anadolu’ya kapısı olan Muş’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Muş uçak bileti TatilCity.NET’de. Muş’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Muş uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Muş

Muş’un 6 ilçesi bulunuyor. Tarihi ve kültürel açıdan önemli olan şehir bir çok medeniyete de ev sahipliği yapmış. Kışları çok sert geçtiği için buraya yaz veya ilkbahar aylarında gelmeniz çok daha iyi olacaktır. Muş’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Arak Manastırı, Hamurpet Gölü, Hacı Şeref Camisi, Malazgirt Kalesi, Murat Köprüsü, Yıldız Han,  Ulu Cami bulunuyor. Eşsiz manzaraya sahip Taş Köprü, Selçuklular tarafından 1871 yılında yapılmış. Mermer kitabesi ve mimarisiyle dikkat çeken köprü üzerinde fotoğraf çekebilirsiniz. Köprü, 143 metre uzunluğa, 4.77 genişliğe sahip ve yüksekliği ise 16-18 metre olup 12 gözlüdür. Muş’da bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra buraya gelmişken, Çorti, Muş Böreği, Muş Köftesi, Domatesli Lahana Dolması, Keşkek, Cavbelek ve Herse yemeden dönmeyin.

Şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri Hamurpet Gölü. Burası Akdoğan Gölü olarak da anılıyor. Varto ilçesinin kuzeybatısında yer alan gölün eşsiz bir manzarası var. 21 metre derinliğe sahip olan göl dik kayalarla çevrilmiş. Yeşil renkli olan göl kaynak ve kar sularıyla besleniyor. Burada aynalısazan balığı, kaz, turna, ördek ve kunduz yaşıyor. Volkanik özellikleri olan gölün çevresinde piknik yapabilir, çadır kampı kurabilirsiniz. Dilerseniz sandal gezisi yaparak güneşin batışını izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Malazgirt Kalesi ise tarihi bir öneme sahip. Kalede birbirine paralel iki sur bulunuyor. Kale, Bizanslılar döneminde bir çok savaşa tanıklık etmiş. Kale savaşlarda zarar gördüğü için değişik dönemlerde onarılmış.

Dini yapılardan biri olan Ulu Cami ise yerel halkın ziyaret ettiği yerlerden… Alaeddin Bey ve Hacı Şeref Camisi’nin batısında yer alan yapı moloz taşlar inşa edilmiş.  979 yılında camiyi yaptıran  Şeyh Muhammedi Mağribi’nin mezarı da caminin avlusunda yer alıyor. Cami diktörtgen bir yapıda ve mimari açıdan etkileyici bir görüntüye sahip.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Ucuz Muş Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]