Güneydoğu Anadolu bölgesinin mistik atmosferi ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken, farklı şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de. Şanlıurfa’a ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Şanlıurfa uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Şanlıurfa’ya tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Şanlıurfa’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Şanlıurfa

Güneydoğu Anadolu’da bulunan Şanlıurfa’da bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Nüfusu 1.892.320’den fazladır. Şanlıurfa’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Urfa Kalesi, Balıklı Göl, Tarihi Kapalı Çarşı, Şanlıurfa Müzesi, Harran Evleri, Göbeklitepe, Bazdan Mağarası, Eyüp Peygamber ve Makamı, Şuayb Şehri, Halfeti Antik Kenti, Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Yüceler Mağaraları, Mevlid-i Halil Cami, Fırat Nehri bulunmaktadır. Özellikle Halfeti Antik Kenti yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Merkeze yaklaşık olarak 2 saat uzaklıkta bulunuyor. Burası su altında bir şehir olarak bilinmektedir. Eşsiz bir manzaraya sahiptir. Çiğ Köfte, Lahmacun, Kazan Kebabı, Ciğer Kebabı, Tirit, Bostana, Şıllık Tatlısı, Künefe yemeden dönmeyin. Şanlıurfa’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Şehrin en çok yerli ve yabancı turist çeken yerlerinden biri Balıklı Göl, şehrin merkezinde güneybatıda yer alıyor. Burası İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı esnada düştüğü yer olarak biliniyor. Yöre halkının rivayetine göre ise, Anadolu toprakları büyük bir işgale uğradığında buradaki balıkların asker kılığında melek görüntüsüyle ülkeyi kurtaracağına inanılıyor.

Göbeklitepe ise dünyaca bilinen bir yer ve Örencik Köyü sınırlarında bulunuyor. Burası dünyanın en eski yerleşim yeri. T şeklinde ve 12 dikilitaştan oluşuyor. Buradaki taşların üzerinde el, kol, hayvan, insan figürlerinin yanı sıra, semboller bulunuyor.

Harran Evleri’de dikkat çeken yerlerden. Evler külah şeklinde yapılmış ve kubbeleri bulunuyor. Evlerin yapımında kerpiç kullanılmış bunun nedeni ise bölgenin çöl olması…

Alışveriş için şehrin Kapalıçarşısına gidebilir. Şehre özgü ürünlerden kendinize ve sevdiklerinize satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Ucuz Şanlıurfa Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]