Güneydoğu Anadolu bölgesinin mistik atmosferi ve doğa güzellikleriyle dikkat çeken, farklı şehirlerinden biri olan Siirt’e uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de. Siirt’e ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.
Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Siirt uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Siirt’e tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Siirt’e tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Siirt

Güneydoğu Anadolu’da bulunan Siirt’in 7 ilçesi bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 318.366’dan fazla nüfusa sahiptir. Şehrin toprakları bereketli olduğu için her tür meyve ve sebze yetişmektedir. Kilimleri, Pervari balı, Zivzik narı, fıstığı, tarihi ve kültürel yerleriyle, doğa güzellikleriyle ünlüdür. Burası evliyaların yaşadığı ve öldüğü bir şehirdir. Siirt’de gezip, görebileceğiniz yerler arasında Ulu Cami, Veysel Karani Türbesi, Finik Kalesi, Şeyhul Hazin Hazretleri, İbrahim Hakkı Hazretleri, Şeyh Muhemmed Kazım Türbesi, Sağlarca Kaplıcası, Saat Kulesi, Tillo Kalesi Seyir Teras bulunmaktadır. Siirt’te bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler ve yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Buraya gelmişken Siirt kitel, Mihr çorbası, İsmeket köfte, Arap dolması, Perde pilavı, Zerfet, Bumbar yemeden dönmeyin.

Şehrin sağlık turizmi açısından önemli yerlerinden biri olan Sağlarca Kaplıcası, Siirt merkeze 17 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Siirt-Eruh yolu üzerinde bulunan kaplıca şifalı suyuyla adından söz ettiriyor. Kaplıca suyunun deri, solunum yolları, sinir ve kas hastalıkları, eklem hastalıkları, romatizma ve kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi geldiği söyleniyor.

Saat Kulesi ise şehrin simgelerinden biri. Hükümet Caddesi üzerinde bulunan kule 1975 yılında yapılmış. Malzeme olarak da kesme taş kullanılmış. Kule yapı olarak kare şeklinde ve silmelerle birbirinden ayrılmış. Dört bölümden oluşan kule üzerinde bir saat yer alıyor ve üzeri ise bir kubbeyle örtülmüş.

Tillo Kalesi Seyir Terası yerli halkın sık sık gelip fotoğraf çektikleri yerlerden biri. Burası Tillo Kaymakamlığı ve Tillo Köylere Hizmet Götürme Birliği ie Dicle Kalkınma Ajansı’nın ortak işbirilğiyle yapılmış. Teras, 11.07.2016 tarihinde açılmış.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Ucuz Siirt Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]