Karadeniz bölgesinin yeşiliyle ve mavisiyle bütünleştiği, büyüleyici doğası, tarihi ve kültürüyle, dünyaca ünlü filozof Diyojen’in memleketi olan Sinop’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de. Sinop ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Sinop uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Sinop’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Sinop’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Sinop

Hırçın dalgalarıyla meşhur denizi, 38.000’den fazla nüfusuyla, antik döneme ve bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, ilk olarak Tunç Çağı döneminde yerleşik hayata geçmiş ve M.Ö.7. yüzyılda bir Helen Kolonisi olarak kurulan Sinop’ta gezip, görebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Bunlar; Hamsilos Koyu, İnaltı Mağarası, Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Sinop Cezaevi, Sinop Kalesi, İnceburun Feneri, Paşa Tabyaları, Akgöl, Boyabat Kalesi, Bozalt Kayalıkları Tabiat Anıtı, Şahin Tepesi, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Seyid İbrahim Bilal Hazretleri Türbesi bulunmaktadır.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri,  doğayla iç içe, cennetten bir köşe gibi duran şelale 1997 yılında yapılan Erfelek Barajının yapılmasından sonra Devlet Su İşleri tarafından bulunmuş. Şelale dünyada eşi benzeri olmayan bir güzelliğe sahip. Küçük, büyük 28 adet şelale yer alıyor. Burada keyifle çayınızı yudumlayarak şelalenin sesini dinleyebilirsiniz.

Köknar ağaçları arasında süzülen Akgöl ise Sinop’un doğa güzelliklerinden biri. Gölün etrafı yeşilliklerle kaplı ve kuş cıvıltıları bu güzelliğe eşlik ediyor. Temiz havası ve huzurlu ortamıyla göz dolduran gölün etrafında piknik yapabilir akşama doğru güneşin batışını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda gölün 1200 metre rakımlık bir yaylası bulunuyor. Dilerseniz yaylada çadır kampı kurabilir, burada konaklayabilirsiniz.

Şahin Tepesi görüntü olarak İstanbul’da bulunan Pierre Loti’ye benzetilmektedir. Buraya Seyir Tepesi’de deniliniyor. Üç tarafı denizle çevrili olan tepede kahvenizi içebilir ve akşam üzeri güneşin batışını ve şehrin ışıltılı manzarasını seyredebilirsiniz.

Sinop Cezaevi, bundan 4000 yıl önce Gaskalılar tarafından yapılmış. 13000 metre kare alan üzerine kurulmuş olan cezaevi 1214 yılında şehri alan Selçuklular tarafından kullanılmış. İç kale ise İzzettin Keykubat tarafından yaptırılmış. 11 adet burçla desteklenmiş. Cezaevi bir çok tarihi olaya sahne olmuş. Sabahattin Ali’nin de yattığı ve şiirini yazdığı Aldırma Gönül burada yazılmıştır.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Ucuz Sinop Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]