Güneydoğu Anadolu bölgesinin, mistik ve ilginç coğrafyasına sahip, temiz havası ve suyuyla dikkat çeken, insanlığın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Şırnak’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de. Şırnak ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Şırnak uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Şırnak’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Şırnak’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Şırnak

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Şırnak’ta gezip, görebileceğiniz yerler arasında, Finik Ören Yeri ve Kalesi, Bazebde Ören Yeri, Cizre Ulu Cami, Nuh Peygamber Türbesi, Kasrik Ören Yeri, Kırmızı Medrese, Abdaliye Medresesi (Mir Abdal), Cudi Dağı bulunmaktadır. Şırnak’a gelmişken, Kutlık, Serbidev, Perde Pilavı, Kipe, Hekeheşandi, Şımşıpe, Bırınzer, Meyre, Mahmılatık, Fıreydin, Suryaz yemeden dönmeyin.

Finik Ören Yeri ve Kalesi, M.Ö.4000 yılına kadar uzanıyor ve Cizre’de yer alan yapıda oyularak yapılmış mağara evleri, kadın ve erkek kabartmaları, saraylar ve kervansaray gibi kabartmaları görebilirsiniz.

Bazebde Ören Yeri ise Dicle Nehri yanında bulunuyor. Burası ilk çağdan kalma önemli bir tarihi bölge. Burada dikkat çeken ise yine  o döneme ait taş köprüdür. Nuh Peygamber Türbesi ise, Nuh Peygamber’in gemisinin burada olduğu söylenmektedir. Nuh Tufanı’na tanıklık etmiş bir dağıdır. Bu yüzden Nuh Peygamber’in de mezarının burada olduğuna inanılır. Türbesi ziyarete açıktır.

Kasrik Ören Yeri ise Sazirka olarak da anılmaktadır. Burada köprüler, şehir kalıntılar, su bentleri bulunuyor. Burası bir çok uygarlık tarafından yazlık olarak kullanılmış. Burası günümüzde piknik alanı olarak kullanılıyor.

Kırmızı Medrese ise tuğlasının rengi nedeniyle bu adı almış. Cizre Beyliği tarafından 15. yüzyılda yaptırılmış. Yemekhane, dershane, avlu, mezarlar, külliye bulunmaktadır. Abdaliye Medresesi 15. yüzyılda yapılmış. Burası Mem u Zin adlı hikayede yaşanan aşkın yaşandığı yerdir. Cudi Dağı değince akla Nuh’un gemisi gelir. Buraya geldiğinizde mutlaka Cudi Dağını’da görmelisiniz.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Ucuz Şırnak Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]