Karadeniz bölgesinin büyüleyici coğrafyasına sahip, tarihi ve kültürel zenginliğiyle yerli ve yabancı turistlerden büyük ilgi gören Trabzon’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de. Trabzon ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Trabzon uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Trabzon’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Trabzon’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Trabzon

Trabzon Anadolu’nun en eski liman şehridir. M.Ö. 9. yüzyılda Sinop’dan gelen Yunan koloniciler tarafından kurulmuştur. Trabzon’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Sümela Manastırı, Ayasofya Müzesi, Trabzon Kalesi, Yaylalar, Uzungöl, Vazelon Manastırı, Boztepe, Atatürk Köşkü, Peristera Manastırı, Çal Mağarası, Bedesten, Altındere Vadisi Milli Parkı, St. Anna Kilisesi, Trabzon Müzesi bulunmaktadır.

Sümela Manastırı, M.S. 365-395 tarihleri arasında yapılmış. Maçka ilçesinde Altındere Vadisi içinde yer almaktadır. 14. yüzyılda Türkmen istilasına karşı askeri amaçla kullanılmış. Eşsiz bir manzaraya sahip olan manastır görülmeye değer bir yer.

Trabzon denince akla yaylalar gelir. Yaylalarda çadır kampı kurabilir, fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Yaylalar daha çok Tonya ve Maçka ilçelerinde bulunuyor. Uzungöl başta olmak üzere Düzköy, Kadırga, Sultanmurat, Çatma Obası kendine özgü doğasıyla hayranlık duyacağınız yerler arasında bulunuyor.

Günümüzde ne yazık ki çevresi betonlaştırılan Uzungöl eski güzelliğini yitirse de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer. Haldizen Deresi’nin yamaçlarından düşen kayalarla oluşmuş. Burası doğal sit alanı olup koruma altına alınmış ancak çevresindeki yeşil alan yok edilmiş.

Vazelon Manastırı’da ilginç bir hikayesi ve mimarisi bulunuyor. Maçka ilçesine 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kirmitli Köyü’nde bulunan çam ormanları arasında kurulmuş. Kuruluş tarihi ise M.S.270-317 yıllarına denk geliyor. Manastır 1922 yılında yaşanan mübadele sonrasında terk edilmiş. Manastırın şapeli günümüze kadar varlığını korumuş vaziyette duruyor.

Peristera Manastırı ise 752 yılında yapılmış. 1203 yılında ise yağmalanmış. Manastır 1393 yılına kadar kullanılmış. Burası üç kez yapılmış bir manastır.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Ucuz Trabzon Uçak Bileti