Ege Bölgesinde bulunan Uşak 358.736’dan fazla nüfusa sahip. Huzurlu, sessiz atmosferi, yeşil alanları, tarihi ve kültürüyle dikkat çeken Uşak’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Uşak uçak bileti TatilCity.NET’de. Uşak ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Uşak uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Uşak’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Uşak’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Uşak

Uşak’da gezip, görebileceğiniz yerler arasında Uşak Arkeoloji Müzesi, Uşak Tarihi Kent Müzesi, Taşvaran Vadisi, Uşak Atapark, Uşak Zafer Anıtı, Uyak Atatürk ve Etnografya Müzesi, Ulubey Kanyonu, Ulubey Blaundus Antik Kenti, Blandras Köprüsü, Uşak Burma Cami, Uşak Atatürk ve Kurtuluş Anıtı, Uşak Halı-Kilim Müzesi, Hacım Sultan Türbesi, Aksaz Kaplıcası, Ilıcak Suparkı Kaplıcası, Evrenli Doğal Parkı ve Cimcim Çeşmesi bulunuyor.

Taşvaran Vadisi şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Dört mevsim güzel bir atmosfere sahip olan vadide çadır kampı kurabilir, unutulmaz bir doğa tatili geçirebilirsiniz. Zafer Anıtı ise il merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Göğem sınırlarında bulunan anıt 2 Eylül 1922 yılında yapılmış.

Ulubey Kanyonu, Ulubey ilçesi sınırlarında bulunuyor. Arizona’da bulunan kanyondan sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak görülüyor. Kanyon, 75 kilometre uzunluğa sahip. Banaz Çayı ve Ulubey Çayı olmak bir çok kanyon bulunuyor. Kanyona 2005 yılında bir de cam teras yapılmış. Buradan çayınızı yudumlayarak manzarayı izleyebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Blaundus Antik Kenti ise şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Sülümenli Köyü sınırları içinde bulunuyor. Burası Anadolu seferleri döneminde Büyük İskender tarafından kurulmuş. Daha sonraki yıllarda ise Romalıların eline geçmiş. Burası birinci dereceden doğal sit olarak ilan edilmiş.

Clandras Köprüsü ise Karahallı ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Frigyalıların yaptığı köprünün geçmişi 2500 yıl öncesine dayanıyor. Köprü, dağ kayalarının yarsına kuruluş iki uçtan oluşuyor. Köprü 24 metre uzunluğa sahip, eni ise 1.75 metre ve derinliği de 17 metre. Kalemle işlenmiş kemer taşlara sahip. Yeşillikler içinde görülmeye değer tarihi bir eser.

Uşak Havalimanı Ulaşım

1998 yılında hizmet vermeye başlayan Uşak Havalimanı, 2006’dan beri hem sivil, hem de askeri olarak kullanılmaktadır. Uşak şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alan Uşak Havalimanı’ndan iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirilir. Alana Havaş, otobüs ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım ağı için oldukça önemli bir yer kaplayan Uşak Havalimanı, kenti Türkiye’de ve dünyayı farklı şehirlere bağlıyor.

Uşak Havalimanı’na Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından hareket eden uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre belirlenen Havaş ile, şehir merkezinden Uşak Havalimanı’na, havalimanından ise Uşak ve ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs İle Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen otobüs seferleridir. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 25 dakika süren bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

50 araçlık bir otopark kapasitesi bulunan Uşak Havalimanı’na kişisel arabanız ile ulaşabileceğiniz gibi; havalimanı içinde yer alan rent a car firmalarından istediğiniz konforda bir araçta kiralayabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanının kısa mesafede bulunmasından dolayı, havalimanı taksi durağındaki taksiler ile istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uşak Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Uşak’a seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Uşak Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Uşak Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı bileti bulabilir.

Ucuz Uşak Uçak Bileti

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]

[wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”]