Doğu Anadolu’nun her alanda gelişmiş, turistik şehirlerinden biri olan, kedisiyle ünlü Van’a uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Van uçak bileti TatilCity.NET’de. Van ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Van uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Van’a tatil ya da iş için gidebilirsiniz. Bizi ilgilendiren kısmı ne için gittiğiniz değil, nasıl ve ne kadara gittiğiniz. Ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Tatil.City.Net, Türk Hava Yolları, Sun Express, Onur Air, Anadolu Jet ve Pegasus ile çalışmaktadır. Van’a tarifeli uçuşlar, uçuş bilgileri, saatleri.. Bizi arayın!

Van

Van’da gezip görebileceğiniz yerler arasında Van Kalesi, Zernek Kalesi, Ayanis Kalesi, Hoşap Kalesi, Çavuştepe Kalesi, Van Gölü, Akdamar Adası, Akdamar Kilisesi, St.Bartholomeus Kilisesi, Adır Kilisesi, Kaya Çelebi Cami, Hüsrev Paşa Cami, Halime Hatun Kümhbeti, Süleyman Bey Kümbeti, İkiz Kümbetler, Galip Paşa Kümbeti, Hasan Bey Kümbeti, Eski Van Şehri, Erciş Doğancı Kaplıcası, Çatak Şeyh Cürüh Kaplıcası, Başkale Kelegom Kaplıcası, Başkale Dereiçi Kaplıcası, Van Müzesi, Van Kedi Evi bulunmaktadır.

Van Gölü, ülkemizin en büyük gölüdür. Çevresi doğal güzelliklerle çevrili olan gölde tekne turu yapabilir, yazın plajında güneşlenebilirsiniz. Gölde bulunan tesislerde yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Akdamar Adası ise, Van Gölü’nün güneyinde bulunuyor. Doğal güzelliğiyle dikkat çeken adanın bir kilisesi bulunuyor. Surp Harç Ermeni Kilise’si olarak da anılıyor. Akşam üstü adaya gelip bu büyüleyici atmosfere tanık olabilir, güneşin batışını izleyebilirsiniz.

Eski Van Şehri’nde ise Türkler ve Ermeniler dostça yaşamışlar. Ancak günümüzde burası harabe bir durumda. Van Kalesi’nin güneyinde yer alan tarihi bölgeyi gelip, görebilirsiniz. Peribacalırı ise Kapadokya’ya benziyor. Başkale ilçesinde yer alan bu doğal oluşumu mutlaka görmelisiniz.

Van Kedi Evi ise Van’ın simgesi olan Van kedilerinin neslini korumak amacıyla yapılmış. Ev, Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kampüsünde bulunuyor.

Şehrin, tarihi ve kültürü hakkında bilgi almak istiyorsanız eğer, Van Müzesi’ni gezmenizde yarar var. Burada özellikle Urartu medeniyetinden kalma eserlerin bulunduğu, önemli eserlerin olduğu bir müze. Müze, şehir merkezinde olduğu için ulaşım oldukça kolay. Müzede ayrıca el sanatları ve el yazmalarının olduğu eserlerde yer alıyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır.

Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Ucuz Van Uçak Bileti