TatilCity.net vize merkezi 7/24 çalışıyor. Çad vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Çad vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Çad vizesi için bizi arayın.

Çad, Afrika’nın kuzey ortasında bulunan ve denize kıyısı olmayan bir devlettir. Batısında Nijer, Nijerya, Kamerun, kuzeyde Libya, güneyinde Orta Afrika Cumhuriyeti ve doğusunda Sudan konumlanır. Adını bir zamanların Kara Kıta’nın ikinci büyük gölü olan su birikintisinden alan Çad, şimdilerde bu su birikintisinin alanın yüzde 10’una kadar küçülmesi sebebiyle Afrika’nın ölü kalbi olarak nitelenir. Çad’a seyahat etmek isteyen kişilerin Çad vize işlemlerini tamamlaması gerekir.

Ucuz Çad vizesi almak isteyenler..

Ucuz Çad Vizesi

Ucuz Çad Vizesi

Çad Gölü sonrasında bir havza görünümünde olan Çad’ın kuzey tarafı çöller ile çevrilidir. Çad Gölü’nün havzası ise sıra dağlarla kaplıdır. Tibesti Mesifi, bu dağların en yüksek noktasıdır ve 3415 metreyi bulunur. Ülkenin doğusunda Ouaddai dağlık bölgesi, kuzeydoğusunda Ennedi Platosunun kumtaşı tepeleri, güneyinde ise Oubangui Platosu ile olağanüstü bir görünüm kazanır.

Enlem farkı nedeniyle ülkede iklim özelliklerinde farklılık gözlemlenir. Ülkenin güney kesiminde tropikal iklim görülür.  Mayıs-ekim arasındaki kısımda düşen yağış miktarı 800-1200 mm arasında değişir. Orta kesimde ise yarı kurak bir iklim görülür. Buradaki yıllık yağış miktarı ise 300-800 mm arasında değişim gösterir.

Afrika’nın ortasında stratejik bir konumda bulunan Çad, Kuzeydeki İslami alandan güneydeki siyah Afrika kısmına bir geçiş kapısı olarak nitelendirilir.  Nüfusun günümüzde 5 milyonu aştığı görülür. Bu nüfus 11 ana ırk bulunmakla beraber pek çok alt ırkı kapsar. Ülke ekonomisi tarım üzerinden şekillenir. Darı, ülkede önemli miktarda yetiştirilen önemli bir üründür. Pirinç, hurma, fıstık da diğer önemli ürün kategorisindedir. İhracatta pamuk önemli bir yer tutar ve yüzde 80’lik bölümü oluşturur. Fıstık ise geri kalanında aktiftir.

Çad vize işlemleri

Çad’a seyahat etmek isteyenlerin vize işlemlerini tamamlaması gerekir. Ucuz Çad vizesi alıyoruz. Ancak siyah (diplomatik) pasaportu olan kişiler 90 güne kadar vizeden muaf tutulur. Çad vize işlemlerinin her aşamasını web sitemiz üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Çad vizesi başvuru formu

    • Çad vizesi hakkında yapılması gerekenleri bizimle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.