TatilCity.net vize merkezi 7/24 çalışıyor. Çad vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Çad vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Çad vizesi için bizi arayın.

Çad, Afrika’nın kuzey ortasında konumlanmış olan ve denize kıyısı olmayan bir devlettir. Batısında Nijer, Nijerya, Kamerun, kuzeyde Libya, güneyinde Orta Afrika Cumhuriyeti ve doğusunda Sudan konumlanır. Adını bir zamanların Kara Kıta’nın ikinci büyük gölü olan su birikintisinden alan Çad, şimdilerde bu su birikintisinin alanın yüzde 10’una kadar küçülmesi sebebiyle Afrika’nın ölü kalbi olarak nitelenmektedir. Çad’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Çad vize işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Ucuz Çad vizesi almak isteyenler..

Ucuz Çad Vizesi

Ucuz Çad Vizesi

Çad Gölü sonrasında bir havza görünümünde olan Çad’ın kuzey tarafı çöller ile çevrilidir. Çad Gölü’nün havzası ise sıra sıra dağlarla kaplıdır. Tibesti Mesifi, bu dağların en yüksek noktasıdır ve 3415 metreyi bulmaktadır. Ülkenin doğusunda Ouaddai dağlık bölgesi, kuzeydoğusunda Ennedi Platosunun kumtaşı tepeleri, güneyinde ise Oubangui Platosu uzanmaktadır.

Enlem farkı nedeniyle ülkede iklim özelliklerinde farklılık gözlemlenir. Ülkenin güney kesiminde tropikal iklim hakimken mayıs-ekim arasındaki kısımda düşen yağış miktarı 800-1200 mm arasında değişmektedir. Orta kesimde ise yarı kurak bir iklim görmek mümkündür. Buradaki yıllık yağış miktarı ise 300-800 mm arasında değişim gösterir.

Afrika’nın ortasında oldukça stratejik bir konuma sahip olan Çad, Kuzeydeki İslami alandan güneydeki siyah Afrika kısmına bir geçiş kapısı olarak nitelendirilebilir.  Nüfus, günümüzde 5 milyonu aşmıştır. Bu nüfusta 11 ana ırk bulunmakla beraber pek çok alt ırkı kapsamaktadır. Ülke ekonomisi tarım üzerinden şekillenmektedir. Darı, ülkede önemli miktarda yetiştirilen önemli bir üründür. Pirinç, hurma, fıstık da diğer önemli ürün kategorisindedir. İhracatta pamuk önemli bir yer tutar ve yüzde 80’lik bölümü oluşturur. Fıstık ise geri kalanında aktiftir.

Çöl ve stepte hayvancılık önemli yer tutar. Ortalama 4 milyon keçi ve koyun, 4 milyon sığır, 250.000 deve, 500.000 eşek ve at beslenmektedir. Nehir ve göllerde ortalama 100.000 civarında balık tutulduğu bilinmektedir.

Çad vize işlemleri

Çad’a seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın vize işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Ucuz Çad vizesi alıyoruz. Vize işlemine umumi, hususi ve hizmet pasaportlu vatandaşlarımız tabidir. Ancak siyah yani diplomatik pasaportu olan kişiler 90 güne kadar vizeden muaf tutulmaktadırlar. Çad vize işlemlerini hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlamak isteyen vatandaşlarımız için firmamız gerekli desteği vermektedir.

Çad vizesi başvuru formu

  • Çad vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.