541 bin nüfusa sahip bir ülke olan Cubuti’nin yüzölçümü ise 23 bin 200 kilometredir. Kızıl Deniz kıyısında bulunan bu ülkenin komşuları Somali ve Etiyopya‘dır. Ülkede başlıca konuşulan diller Arapça, Somali ve Afar dilleridir. Cibuti’ye seyehat etmek isteyen vatandaşlarımızın Cibuti vize işlemlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Vize işlemlerini tamamlayan vatandaşlarımız ülkeye giriş yapabilmektedirler. Cibuti vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Cibuti vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Cibuti vizesi için bizi arayın.

Ucuz Cibuti vizesi almak isteyenler..

Ülke topraklarının büyük bölümü Danakil Çölü ile kaplıdır.  Bu çölün özelliği lav tabakalarıyla parçalanmış kumluk bozkırlardan oluşmasıdır. Üçgen biçimli çöküntü bölgesi Afar, Doğu Afrika’nın büyük kırıklar ekseni üzerinde konumlanır ve Cibuti üzerindeki konumu önemlidir.

Ucuz Cibuti Vizesi

Ucuz Cibuti Vizesi

İklim bakımından dünyanın en sıcak ülkelerin den birisi olan Cibuti düzensiz yağışlar gösterir. Yıllık dağılım olarak dağlık bölgelerde 500 mm’yi bulurken kıyılarda 125 mm’yi aşmamaktadır. Kıyılarda hissedilen yoğun yem oranı iç kesimlerde azalma gösterir. Mayıs ve Ekim ayları arasında kalın dönemde sıcak ve kurak, ekim ve nisan ayları arasında kalan kısımda ise yağışlı ve serin bir mevsim söz konusudur.

Bitki örtüsü yüksek bölgeler dışında seyrek görülür. İç bölgelerde ise zamk ağaçları ve dikenli çalılar görülür. Ovalarda hızlı kuruma göstermeyen akasyalar, buğdaygiller ve sütleğenler yetişmektedir. Her ne kadar ülke tarım ve hayvancılığa bağlı olsa da kurak mevsimin yoğunluğu nedeniyle önemli bir tarımsal etkinlikten söz etmek mümkün değildir. Yeraltı sularının çıkarılması işlemi günümüzde volkanik ve çöllük bir arazide devam etmektedir ancak istenen sonuç alınamamıştır.

Tuz, kayda değer tek mineral kaynağıdır. Cibuti ekonomisinde önemli yer tutan bir başka durum da Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’yı denize bağlayan demiryolunun vardığı bir limana sahip olmasıdır. Etiyopya’nın dış ticaretinin neredeyse yarıdan fazlası bu demiryolu sayesinde gerçekleşmektedir.

Cibuti vize işlemleri

Cibuti’ye seyehat etmek isteyen vatandaşlarımızın şayet umumi (bordo) pasaportları var ise vizeye tabi tutulmaktadırlar. Husui, hizmet ve diplomati pasaportlu vatandaşlarımız ise üç aylık bir süreçte Cibuti vize işleminden muaf tutulmaktadırlar. Siz de Cibuti’ye seyehat etmek istiyor ancak vize işlemleri için yeterli vakit bulamıyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Cibuti vize işlemleri için yetkililerimiz sizlere en hızlı ve ekonomik desteği vermektedirler.

Cibuti vizesi başvuru formu

    • Cibuti vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.