Kongo, Afrika’nın batısında yer almakla birlikte batısında Gabon, doğusunda Zaire, güney batısında Atlas Okyanusu ve kuzeyinde Kamerun ve Orta Afrika Cumhuriyeti yer almaktadır. Başkenti Brazzaville’dir. Kongo’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Kongo vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Kongo vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Kongo vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Kongo vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Kongo vizesi almak isteyenler..

Doğusundan Kongo ve Ubangi ırmaklarının geçtiği ülkenin kuzey bölümünden ekvator çizgisi geçmektedir. Ülkenin doğusunda Zaire Irmağı sınır oluşturmaktadır. Ekvator çizgisinin üzerinden geçmesinden dolayı ülkede ekvatoral iklim hakimdir. Yağış fazla olmakla beraber sıcaklık yüksektir. Yılın neredeyse her mevsimi yağışlı geçmektedir. Ülkenin büyük bir bölümünde balta girmemiş ormanlar uzanmaktadır. Ucuz Kongo vizesi alıyoruz.

Ucuz Kongo Vizesi

Ucuz Kongo Vizesi

Ülkede Fransızca ile Lingala dili ve Kikongo dili resmi olara kabul görmüş dillerdir. Halkın % 4’ü Müslüman, % 48’i Hıristiyan ve geri kalanlar ise yerel inançlı insanlardır.

Kongo komünist rejimle yönetilen bir ülkedir. Tek bir siyasi parti ile yönetilmetedir. 115 üyeli Ulusal Halk Meclisi kurulmakla beraber 1973 Haziran ayında referanduma sunulan anayasa ile desteklenmiştir.

Kongo’da ekonomi tarım üzerinden şekillenmektedir. Köylüler verimli toprakları en ilkel metotlarla değerlendirmektedir. Geleneksel tarım ürünlerinden farklı olarak kauçuk, tatlı patates, muz, kakao, yağ palmiyesi, manyok, yer fıstığı, şeker kamışı, tütün ve kakao başlıca ürünleri oluştururlar. Tarıma en uygun vadi Niari Vadisi’dir.

Karayolu ulaşımı Kongo’da yetersiz kalmaktadır. Toplamda 11.000 km karayolu olmasına rağmen sadece yüzde 5’lik bir kısmı asfalt ile kaplıdır. Demiryolu ise ülkede 800 m boyunca uzanır. Ubangi ve Kongo nehirleri ulaşım açısından elverişli nehirlerdir. Nehir ulaşımı ticaretin büyük kısmını sağlamaktadır.

Kongo vize işlemleri

Kongo’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın tüm pasaport türleri için ucuz Kongo vizesi alıyoruz. Vize işlemlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Sadece siyah yani diplomatik pasaport vizeden muaf tutulmuştur. Kongo’ya gitmek isteyen ancak vize işlemleri için yeterli vakit bulamayan vatandaşlarımız için firmamız Kongo vize işlemleri için gerekli desteği sağlamaktadır. Vize için gerekli evrakların listesinin temini, evrakların kontrolü, evrakların konsolosluğa gönderilmesi ve konsolosluktan gelen cevabın ilgili kişiye iletilmesi gibi tüm prosedürler uzman yetkililerimiz tarafından usulüne uygun ve profesyonel bir şekilde yürütülmektedir. Kongo vize işlemleri için aklınıza takılan herhangi bir soru varsa firmamıza ulaşabilir ve yetkililierimiz ile görüşebilirsiniz.

Kongo Vizesi Başvuru Formu

    • Kongo vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.