Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, batısında Sarıdeniz, kuzeyinde Çin ve Rusya Federasyonu, doğusunda Japon Denizi ve Güneyinde Kore Cumhuriyeti bulunan Kore Yarımadasının 38° enleminin kuzeyinde, Asya’nın doğusunda ye alan bir ülkedir. Başkenti Pyongyang olan üleye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Kuzey Kore vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kuzey Kore vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Kuzey Kore vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Kuzey Kore vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Kuzey Kore vizesi almak isteyenler..

Kuzey Kore her ne kadar dağlık bir ülke olsa da doğu bölümlerinde arazi alçalma gösterir. Akabinde ise düzlükler ortaya çıkar. Mançurya sınırında yer alan dağlar kuzey doğudan başlayarak güney batıya doğru uzanmaktadır. Piai Tou Shan Tepesi ülkenin en yüksek tepesidir ve bu kesimde yer almaktadır. Tumen hariç ülkenin bütün ırmakları batı yakasında yer alır. “Yalu” Irmağı, ulaşıma en elverişli ırmaktır. Irmağın kaynağı Çin’den başlar ve buradan doğuya doğru akar.

Ucuz Kuzey Kore vizesi

Ucuz Kuzey Kore vizesi

Kış ayları Kuzey Kore’de uzun ve sert sürer. Sibirya’dan gelen soğuk rüzgarlar tüm kış boyunca ülkeyi etkisi altına alır. Musonlar ise yaz mevsiminde etkisi göstererek yağışları beraberinde getirir. Ortlaama yıllık yağış miktarı 635 mm’dir.

Maden bakımından ülke zengin bir konumdadır. Magnezit, tungsten ve grafit bakımından dünyada birinci sıradadır. Bunların yanında çinko, amyant, kurşun, demir ve kömür yataları da mevcuttur. Nüfus 24.050.000’dir ve etnik yapı itibarı ile Güney Kore’ye benzer. Sanayi bölgelerinde nüfus yoğunlaşmıştır çünkü nüfusun büyük kısmı sanayide çalışmaktadır. Önemli şehirleri arasında Songzin, Hambung ve Pyonxuyang bulunmaktadır.

Ucuz Kuzey Kore vizesi alıyoruz

Sulama sisteminde son yıllarda bir gelişme söz konusu olmuştur ve bu da tarımın dolayısıyla verimin artmasına neden olmuştur. Tarıma elverişli olan batı ovasında daha çok aktif olunmuştur. Pirinç, ülkede en çok üretilen tarım ürünüdür. Bunun haricin de soya fasulyesi, arpa, darı, buğday ve patates yetiştirilmektedir. Sanayi kesiminde ise kenevir, tütün ve pamuk başı çekmektedir. Milli gelirin yüzde 70’lik bir kısmı sanayiden gelmektedir.

Kuzey Kore vize işlemleri

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız her ne tür pasaport sahibi olurlarsa olsunlar Kuzey Kore vize işlemlerine tabidirler ve gerekli evrakları tamamladıktan sonra başvurularını yapabilirler. Kuzey Kore vize işlemleri için firmamız gerekli destek hizmetini vermektedir. Kuzey Kore vizesi çok ucuzdur.

Kuzey Kore vizesi başvuru formu

  • Kuzey Kore vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.