Liberya Afrika’nın batısında konumlanan en eski siyahi ülke olarak tanınmaktadır. Güney ve batıda Atlas Okyanusu, doğuda Fildişi Kıyısı, kuzeyde Sierra Leone ve Gine bulunmaktadır. Liberya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız seyahat öncesinde Liberya vize işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.  Liberya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Liberya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Liberya vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Liberya vizesi almak isteyenler..

Ülke yüz ölçümü olarak 9.067 km2lik bir alana yayılmaktadır. Genel olarak ülke 2 coğrafi bölgeye ayrılır. Bunlardan birisi ıyı ovası ve diğeri ise üzerinden pek çok nehrin geçtiği yayladır. Liberya vizesi almak kolay ve ucuzdur.

Ucuz Liberya Vizesi

Ucuz Liberya Vizesi

Kıyı kesimlerde iklim nemli ve sıcaktır. Ortalama senelik sıcaklık 27 derecedir. Ancak Ocak ayında sahra tarafından rüzgar estiğinde sıcaklık 10 dereceye kadar düşmektedir. Nisan ve ekim ayları arasında yağış miktarı 5000 mm’yi aşmaktadır.

Liberya zengin maden yatakları ile bilinmektedir. 1950’lerden beri işletilen demir ve maden yatakları bulunmaktadır. Demir madeni baz alındığında Afrika’da ilk sırada yer alır. Altın ve elmas da çıkarılır ancak hali hazırda bulunan manganez, boksit ve kurşun yatakları pek işletilmemektedir. Ormanları boldur. Ancak abanoz, maun gibi değerli ağaçlar çok az değerlendirilmektedir.

Ucuz Liberya vizesi

Resmi olarak ülke nüfusu 2.780.000’dir. Bu nüfusu ikiye ayırmak mümkündür. Yerli kabile halkı ve ABD’den azad edilerek ülkeye gelip yerleşen halk, yani diğer adıyla Amerikan-Liberyalıları. Amerika-Liberyalıları nüfusun yüzde 5’lik kısmını oluşturmaktadır. Çoğu Protestan ve Katolik olan bu halk genellikle yönetim kısımlarında bulunurlar. Resmi dil olan İngilizceyi konuşmaktadırlar.

Ekonomi olarak ülke tarım ve hayvancılığa dayanır. Pirinç, muz, manyok gibi bitkiler iç tüketime yönelik yetiştirilir. Kahve, kakao, hurma, turunçgiller ve kolacevizi gibi bitkiler dünya pazarı için teşvik edilmektedir. Kauçuk, dışarıya satılan demirden sonra en önemli üründür. Kauçuğun büyük bir bölümü oprağı Liberya hükumetinden kiralayan ABD firmaları tarafından büyük ve geniş alanlarda yetiştirilmektedir.

Liberya vize işlemleri

Ülkedeki ulaşım daha çok karayolu üzerinden yapılmaktadır. Ülkenin doğusundan batısına uzanan 610 km’lik bir karayolu mevcuttur. Ayrıca maden taşımacılığı için kullanımda olan 500 m’lik bir demiryolu bulunmaktadır. Hemen her türlü uçağın inebileceği türde bir havaalanı Nonrivia’da mevcuttur.

Liberya’ya gitme isteyen vatandaşlarımız hangi pasaport türünde olursa olsun vizeye tabidir. Ucuz Liberya vizesi alıyoruz. Vize işlemleri için firmamız destek hizmeti sağlamaktadır. Siz de Liberya’ya gitmek istiyor ancak vize işlemleri için zaman ayıramıyorsanız hemen firmamızla irtibata geçebilir Liberya vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Liberya Vizesi Başvuru Formu

  • Liberya vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.