Güney Asya’da yer alan Nepal, kuzeyden Çin ve Tibet, güney, doğu ve batıdan Hindistan ile çevrili olmakla beraber Himalayalar‘da yer almaktadır. Başkenti Katmandu olan ülkeye seyahat etmek için Nepal vize başvurusunda bulunmak gereklidir. Nepal vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Nepal vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Nepal vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Nepal vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Nepal vizesi almak isteyenler

İklimi belirleyici en önemli etken, yüzey şekli bölümlerine göre değişen yükseltili yapıdadır. Muson rüzgarları genel manada Haziran ve temmuz aylarında ülkeyi etkisi altına almaktadır. Yıllık yağışın hemen yarısı bölgeye göre değişiklik gösterse de muson rüzgarlarının estiği döneme denk gelmektedir.

Terai bölgesinde ırmak boylarındaki ormanları savanların bileşiminden oluşan, yaprak döken tropikal ağaçlar bulunmaktadır. Buralarda giderek soyu tükenen Bengal Kaplanı az bulunan tek boynuzlu gergedan, leopar, geyik ve pek çok kuş türü yaşamını sürdürmektedir. Ülkenin orta yakasında sıklıkla akağaç, çam ve meşe ağaçlarına rastlanır. Yaban hayvanlarına bölgenin büyük bölümü tarıma açıldığından nadiren rastlanır. Yüksek kalan kısımlarda karaçam, ladin, köknar görülür. Ülkede toprakların yüzde 20’lik kısmı tarım için elverişli durumdadır.

Ucuz Nepal Vizesi

Ucuz Nepal Vizesi

Terai Ovası ve Katmandu Vadisi verim açısından en yoğun bölgelerdir. buğday, şekerkamışı, patates, darı, pirinç ve mısır başlıca tarım ürünlerini oluştururlar. Himalayalar’ın eteklerinde yetiştirilen tıbbi bitkiler ise dünya pazarında önemli yer kaplar. Ekonomi açısından hayvancılık önceliklidir. Domuz, kümes hayvanları, sığır, manda, keçi, koyun  başlıcalarıdır. Balık üretimi ise yıllık 2.300 ton civarındadır.

Küçük ölçekli endüstrileri destekleme politikası izlemeye başlayan hükümet bunu ülkedeki ulaşım güçlüğü ve doğal kaynak yetersizliğinin oluşturduğu engeller nedeniyle yapmaktadır. Başlıca endüstri dalları arasında kâğıt hamuru, çimento, metal eşya, Jüt, şeker, deri, ayakkabı, sigara bulunmaktadır. Hidroelektrik santrallerinden yüzde 95’lik bir kısmı olmak üzere üretilen elektrik enerjisi yıllık 400 milyon kWh civarında seyreder.

Ucuz Nepal vizesi alıyoruz

Mermer, demir filizi ve baır yatakları olmasına karşın kaynak sınırlıdır. Mineral açısından en önemlisi mikadır. En önemli doğal kaynak güneyde yoğun alan kaplayan ormanlardır.

Nepal vize işlemleri

Nepal’e gitmek isteyen vatandaşlarımızın Nepal vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ucuz Nepal vizesi de alıyoruz. Vize işlemlerinde de firmamız gerekli her türlü desteği sağlamaktadır. Nepal vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Nepal vizesi başvuru formu

  • Nepal vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.