Güney Afrika’da bulunan Zimbabwe, Güneybatı-batıdan Botsvana, güneyden Güneş Afrika Cumhuriyeti, doğu-güney doğudan Mozambik, kuzeybatı-kuzeyden Zambiya ve Mozambik ile çevrili olup 1964’ten bağımsızlığın kazanıldığı 1980’e kadar Rodezya adlarıyla anılmıştır. Zimbabwe’ye gitmek isteyen vatandaşlarımızın Zimbabwe vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Zimbabwe vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Zimbabwe vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Zimbabwe vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Zimbabwe vizesi almak isteyenler..

Astropikal bir iklim kuşağında olan Zimbabwe yıllık sıcaklık ortalaması 20-30°C arasında değişmektedir. Yükseltideki Harare’de 14-24° C arasında değişmektedir. Mayıs-eylül ayları kuru mevsim sayılmaktadır ve don olayları olağan karşılanır. Sıcaklık İnganya Dağları’nın doğudaki yüksek yaylalarında -180C’ye kadar düşer. Kasım-nisan arasında en yoğun yağışlar görülür.

Ucuz Zimbabwe Vizesi

Ucuz Zimbabwe Vizesi

Doğu yaylalarında selvi ağaçları yoğundur. Ülkenin büyük bir bölümü ağaçlıklı savanlarla kaplıdır. Maun ve tik ağaçları Zambezi Vadisi’nin ormanlık alanlarında yetişir. Çeşitli sert keresteli ağaçlar ve sık çalılıklar Yukarı ve Orta Veld bölgelerinde görülür. Çok sayıda ulusal parkla zengin doğal yaşam koruma altına alınmıştır.

Ekili alanlar toplam yüzölçümün % 17’sini oluşturur. % 50’si ise plantasyon türünde olup sahipleri Beyazlardır. Zencilerin sahip olduğu topraklar sadece geçimlerine yetmektedir. Pamuk, tütün, yerfıstığı, çay, kahve, turunçgil, Buğday, mısır, süpürgedansı, rapa, akdarı, soya fasulyesi başlıca tarım ürünleri olmaktadır.

Daha geniş alanı kaplayan çayır ve otlaklar ile kuraklık ve yetiştirme yöntemlerindeki gerilik verimde düşüşe neden olur. Sığır, koyun, keçi, domuz gibi büyük ve küçükbaş hayvanların toplamı 8 milyon civarındadır. Göller ve barajlarda balık üretimi mevcuttur. Alabalık, çipura, karides, kerevit üretimi yılda üreme çiftliklerinde 200 bin tonu bulmaktadır.

Ülkede endüstri ürünleri denildiği zaman tarım ürünlerinin işlenmesi akla gelmektedir. Alkolsüz içecekler, sigara, çimento, plastik, mobilya, kereste, dokuma endüstri ürünlerinden başlıcalarıdır. Elektrik enerjisi bakımından yıllık üretim 5 milyar kWh dolaylarındadır. Doğal kaynak açısından ise ülke zengin konumdadır. Demir filizi, kömür, kobalt, asbest, altın, gümüş, kalay, bakır, krom, nikel başlıca maden kaynaklarıdır.

Zimbabwe vize işlemleri

Zimbabwe’ye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın  Zimbabwe vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Zimbabwe vize işlemleri için de firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Zimbabwe vize işlemlerine dair detaylı bilgiyi firmamızla irtibata geçerek alabilir işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Zimbabwe Vizesi Başvuru Formu

[dynamichidden dynamichidden-679 'post_title']

  • Zimbabwe vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Zimbabwe vizesi alıyor.