Cezayir’e seyahat etmek ama vize işlemleri için çok vakit harcamak istemiyorsanız doğru yerdesiniz. TatilCity.NET Cezayir vizesi almak isteyenlere Cezayir vize işlemleri konusunda yardımcı oluyor. Ucuz Cezayir vizesi alıyor. Cezayir vizesi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Cezayir’e seyahat etmek istiyorsanız öncelikle Tatil City avantajlarına göz atmak isteyebilirsiniz. Cezayir vizesi işlemleri için her detayı TatilCity.Net sizler için düşünür. Hızlı ve sorunsuz bir şekilde Cezayir vizesi almak için mutlaka bizimle irtibata geçin.

Cezayir vize işlemleri yapıyoruz

Cezayir vize .şlemleri

Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir ile Türkiye arasında son senelerde yapılan herhangi bir vize muafiyeti yoktur. Vize prosedürü vize talebinde bulunan kişinin pasaport türüne göre uygulanmaktadır. Bordo yani umumi pasaport sahipleri Cezayir’e yapacakları seyahat öncesinde Cezayir vize prosedürlerini yerine getirmelidirler.

Siyah yani diplomatik, gri yani hizmet, yeşil yani hususi pasaport sahipleri Cezayir’e olan 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Seyahat amacına göre vize türü belirlenmelidir. Vize türüne göre evraklar hazırlanmalıdır. Cezayir’de çalışma amaçlı ticari vize başvurusunda bulunacaklar ise davet yani istek yazısı bulundurmalıdır. Bu yazılar Fransızca ya da İngilizce olacaktır. Bu davet yazıları belediyeden onaylı olmakla beraber orijinal olmalıdır.

Cezayir vizesi için kullanılacak pasaportun son 10 sene içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir. Ayrıca seyahat sonlanma tarihinden sonraki 6 ay geçerliliğini oruyor olmalıdır. Cezayir vizesinin işleneceği pasaportta 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.

Cezayir vize sonuçları ise her iki ülkenin milli bayramları ve tatilleri dışında en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak Cezayir Büyükelçiliği ek olarak farklı evraklar da isterse bu süre biraz daha uzayabilir.

Ucuz Cezayir vizesi alıyoruz

Cezayir Konsolosluğu çalışma günleri Pazartesi’den Cuma’ya: 09.00-17.00 saatleri arasındadır. Cezayir vizesi almak isteyenler eğer İstanbul ve çevre illerde ikamet ediyorlarsa Cezayir vize işlemleri için Cezayir İstanbul Başkonsolosluğuna başvurabilirler. Ayrıca vatandaşlarımız Cezayir vize başvurularını kabul eden vize merkezlerinden de vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. TatilCity.Net olarak sizlerin Cezayir vize başvurularınız konusunda gerekli desteği veriyoruz. Sayfada bulunan formu doldurarak ya da bizleri arayarak Cezayir vize işlemleri konusunda detaylı bilgi alabilir, işlemlerinizi en kısa sürede, en ekonomik şekilde tamamlayabilirsiniz.

Cezayir Vize Başvuru Formu

    • Cezayir vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. Cezayir vize işlemleri acentamız tarafından yapılmaktadır.