Güney Kore, güneyinde Doğu Çin Denizi, doğusunda Japon Denizi, batısında Sarı deniz, kuzeyinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti olan, Asya’nın doğusunda Kore Yarımadasının 38 derece enleminin güneyinde kalan bir ülkedir. Ülkeye seyahat öncesinde Güney Kore vize işlemlerinin için gerekli belgeleri tamamlanması gerekiyor. Güney Kore vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Güney Kore vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Güney Kore vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Güney Kore vizesi almak isteyenler

Ülkenin güney ve batı kıyıları oldukça girintili çıkıntılı bir haldedir. Çevresinde pek çok küçük ve yarımada bulunur. Pusan ve İnchon bu alanlardaki en önemli limanları konumundadır. Doğu bölümü dağlıktır; ancak buna rağmen batı bölümünde geniş alanlar mevcuttur. Ayrıca ülkenin pek çok noktasında ovalar ve tepeler vardır.

Ucuz Güney Kore Vizesi

Ucuz Güney Kore Vizesi

İklim olarak ülke kışın kara tarafından esen soğuk rüzgarların etkisinde olmakla beraber yaz aylarında Pasifik’ten gelen nemli ve sıcak muson rüzgarlarının etkisi altındadır. Yüzey şekilleri iklimde önemli bir rol sahibidir. Muson rüzgarları nedeniyle bitki örtüsü arasında tropikal bitkiler de bulunur.  Eskiden yüksek oranda ormanlar ile kaplı olan ülke son yıllarda meydana gelen yangın ve denetimsiz kesimler nedeniyle kurak bir hal aldığı görülür. Ancak yine de pek çok oranda dağınık bambu ve çam ağaçları bulunur.

Ülke maden açısından pek zengin değildir. Ancak tungsten üretimi önemlidir. Bununla beraber kurşun, bakır, altın, grafit, fluorin, demir ve kömür az çıkarılmasına karşın diğer önemli madenler arasındadır.

Güney Kore vizesi ucuzdur ve alınması kolaydır.

Ucuz Güney Kore vizesi alıyoruz

Nüfus 1945 yılında 15 milyon civarında olmasına rağmen Kuzey Kore’den gelen göçmenler nedeniyle bugün 45 milyona kadar çıktığı görülür. Halkın yüzde 32’lik bir bölümü şehirlerde ikamet eder. Kore, Çin ve Japonya arasında bir köprü vazifesi görse de kendilerine has bir kültürü mevcuttur. Köy kesimlerinde yaşayan halk yüzyıllar öncesine dayanan kültürü yaşatmakla beraber geleneksel kıyafetleri giyer ve geleneksel eşyaları kullanır. Şehirler ise daha çok batı dünyasının etkisi altındadır.

Güney Kore, Kore Yarımadasının verimli topraklarına sahiptir. Pirinç ekimi halkın başlıca besin maddesi olduğundan önemlidir. Pirinç üretimi ülkede neredeyse 7 milyon tonun üzerindedir. Pirinç haricinde ülkede şeker kamışı, tütün, soya fasulyesi, patates, arpa ve buğday yetiştirilir. Balıkçılık önemli yer tutar. Bu nedenle ülkeyi ziyaret ettiğinizde çeşitli deniz ürünleri tatma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Güney Kore vize işlemleri

Güney Kore’ye seyahat etmek isteyenler kısa veya uzun süreli iş gezisi ya da yerleşme amacı güdüyorsa Güney Kore vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ucuz Güney Kore vizesi alıyoruz. Vize işlemleri için firmamız gerekli her türlü desteği verir.

Güney Kore vizesi başvuru formu