3.355 km2 lik alana sahip olan Kuzey Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’dır. %98’ini Türklerin oluşturduğu ülkede Akdeniz iklimi hakimdir. Ülkenin batısında Güzelyurt, kuzeyde Dipkarpaz, güneyinde Güney Kıbrıs Rum yönetimi bulunuyor. BN ontrolünde iki taraf arasında bir tampon bölge de mevcuttur. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız Kıbrıs vize işlemleri ile ilgili tüm sorularını firmamız yetkililerine iletebilir ve işlemlerini yapabilirler. Kıbrıs vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Kıbrıs vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Kıbrıs vizesi için bizi arayın.

Ucuz Kıbrıs vizesi almak isteyenler..

Kıbrıs önemli bir ticaret rotası üzerinde konumlanmaktadır. Öyle ki tarihi Neolitik döneme kadar gidiyor. Venedikliler, Persler, Romalılar, Fenikeliler, Mısırlılar gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Adanın hakimiyeti 16. yüzyılda Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Anca 1. Dünya Savaşı’nda İn giltere’ye bağlanmış 1960’lara kadar da öyle kalmıştır.

Ucuz Kıbrıs Vizesi

Ucuz Kıbrıs Vizesi

Mali açıdan uygulanan yoğun amborgalar nedeniyle Türkiye’ye bağımlı konumdadır. Türkiye’nin ekonomik yardımları ülke bütçesinin çok büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Gayri safi yurt içi hasılası ülkenin 3,6 milyar dolar civarında seyretmektedir.

KKTC’de ekonomi ticaret, imalat ve tarım üzerinden şekillenmektedir. Tarım bakımından elverişli topraklar KKTC’de %57 civarındadır. Ülkede gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde 10’unu tarım ürünleri oluşturmaktadır. Çalışan nüfusun yüzde 25’lik bölümü bu alanda çalışmaktadır. Üretilen tarım ürünlerinin başında meyve, sebze, turunçgiller ve tahıl gelmektedir.

Buradaki genç nüfus üniversiteler nedeniyle yurt dışından gelen öğrencilerin de payıyla fazladır. Ayrıca uluslararası bir kültür kazandırmaktadır. Özel üniversitelerin de yoğun olduğu bölgede ülke nüfusunun 3’te 1’in i öğrenciler ve askerler oluşturmaktadır. Dini bakımdan KKTC Müslüman/Sünni ağırlıklı olmakla beraber Maruni ve Rum Ortodoks Hristiyanlar da vardır.

Ülkede yaıt ve araç oldukça ucuz olduğundan kişisel araç kullanımı oldukça fazladır. Toplu taşıma bu nedenle fazla önemsenmemiştir. Belli saatlerde belli güzergâhlara giden dolmuşlar bulunur.

Kıbris vize işlemleri

KKTC’ye seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız firmamız ile irtibata geçerek Kıbrız vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye erişebilirler. Tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Kıbrıs vize işlemlerinde de her türlü bilgi ve desteği veren firmamız ile işlemlerinizi ekonomik ve hızlı ve ekonomik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları firmamız yetkililerine sorabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Vizesi Başvuru Formu

    • Kıbrıs vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

    TatilCity.NET ucuz Kıbrıs vizesi alıyor.

    [gravityform id=”1″ title=”false” description=”false”]