Doğudan Laos, Kamboçya ve Siyam Körfezi, kuzeyden Burma ve Laos, batıdan Tayland Krallığı, Andaman Denizi ve güneyden Malezya ile komşu olan Tayland, dünyanın ilgi çeken ülkeleri arasındadır. Tayland’a ziyaret eden kişilerin Tayland vize işlemleri için başvuruda bulunması gerekir. Tayland vizesi için bütün işlemleri tüm hızıyla gerçekleştiriyoruz. Tayland vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Tayland vizesi için bizi arayın. TatilCity.net vize merkezi.

Ucuz Tayland vizesi almak isteyenler..

Tüm sene boyunca oldukça ılıman ve sıcak bir iklime sahip olan Tayland’ın orta bölgelerde bulunan ovalarda sıcaklık oldukça nadir şekilde 18 derece altına iner. Kasım ile Şubat aylarında hava sıcaklık olarak ortalama bu seyirde devam eder. Mart ve mayıs aylarında bu rakamın 38 dereceye kadar yükseldiği görülür. Sıcaklık ortalama olarak 28 derecedir.

Ucuz Tayland Vizesi

Ucuz Tayland Vizesi

Bitki örtüsü bakımından Tayland oldukça zengindir. Tüm topraklar yeşille kaplıdır. Salween Nehri civarındaki bölgelerde tik ağaçları bulunur. Buradan “tik kerestesi” elde edilir. Diğer bölgelerde ise tekian, yangı ve teng gibi ağaçlarla çevrilidir.

Tayland ile bütünleşen en meşhur hayvan fildir. Öyle ki Tay Hanedanlığının sembolüdür. Geyik, siyam kedisi, maymun, uçan mai, tapir, gibbon, sincap, papağan diğer önemli hayvan türleridir. Tayland’da 56.800.000 kişilik bir nüfus yaşar. Tay soyu, yüzde 80’lik bir dilimdedir. Geri kalan kesim arasında Asyalı, Çinli milletler göze çarpar. Nüfus artışında oran yüzde 3 civarındadır.

Tay toplumunda ağır sınıf ayrılıkları gibi şeyler görülmez. Temel sosyal birim Monogami ailelerdir. Bu topluluk tarımla uğraşır ve köylerde yaşar. Ekonomi temelde tarıma dayanır. Toprak ve mülkiyet Tay toplumunda son derece önemlidir. Ülkenin ekilebilen, müsait toprakları orta bölgelerde yer alan ovalardır. Şeker kamışı, tütün, kokonat, meyve-sebze, pirinç, pancar, mısır, pamuk ve fasulye başlıca yetişen ürünler arasındadır.

Tayland vize işlemleri

Tayland ziyareti için resmi, hususi ve diplomatik pasaport sahipleri için vize muafiyeti uygulanır.  Bu muafiyet 90 gün için geçerlidir. Bordo pasaportlu yolcular ise 30 günlük vize muafiyetine tabidir. Ucuz Tayland vizesi alıyoruz. Vize işlemleri için detaylı bilgilendirme için firmamızı arayabilir ve gerekli hizmet desteğini alabilirsiniz.

Tayland vizesi başvuru formu