Dokuz adadan meydana gelen ve Büyük Okyanus’un batısında yer alan bir ülke olan Tuvalu, Avustralya‘nın 4000 km kuzey doğusunda yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan ülkenin başkenti Fongafale’dir. Ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin öncesinde Tuvalu vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Tuvalu vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Tuvalu vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Tuvalu vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Tuvalu vizesi almak isteyenler..

Tuvalu toplamda dokuz adadan meydana gelmektedir. Bunlardan Vaitupu, Niwtao, Nanumango adaları mercan resifleridir. Geriye kalan diğer adalar ise atollerden oluşmuştur.

Vaitupu en büyüküd adasıdır ve yüz ölçümü 4.6 kilometrekaredir. Nurakita ise en küçük adadır ve yüz ölçümü sadece 50 hektardır. Mercanlardan oluşan bu adalarda toprak verimsizdir. Hiçbir tanesi deniz yüzeyinden 5 metre kadar yüksekte konumlanmaz.

Ucuz Tuvalu Vizesi

Ucuz Tuvalu Vizesi

Tuvalu’da mevsimlere göre hava çok az değişim göstermektedir. Ilıman bir yapıya sahiptir. Sıcaklık ortalama 28 ila 32 derece arasında değişmektedir. Bununla beraber yaz ortalarına doğru sıcaklık 38 dereceye kadar yükselebilmektedir. Mart-ekim arasında, kuzeydoğudan esen alize rüzgârları nedeniyle ilim kurak olmaktadır. Kasım-şubat arasında batı yörüngesinden esen fırtınalar şiddetli bir şekilde yağmura yol açmaktadır. Yıllık ortalama yağış genellikle 3.500 mm kadar olmaktadır. Fakat güney esiminde bulunan adalar daha fazla yağış almaktadır.

Adalar sık hindistan cevizi ağaçları ile kaplıdır. Ekmek ağacı ve muz da yine bu adalarda sıklıkla bulunur. Tuvalu genelinde memeli olarak rastlanabilecek tek hayvan fare olmaktadır. Ada çevresindeki denizler gereksinimi karşılayacak derecede balık tutma imkanı sağlamaktadır.

Toplamda adaların nüfusu 9300 civarındadır. Polinezyalılar bu nüfusun yüzde 90’lık bir kısmını oluştururlar. Mikronezyalılar ise Nui Adasında yaşayanların büyük kısmını oluştururlar. Avrupalı ya da başka devletler kökenli kişilerin sayısı oldukça azdır. Adaların geniş bir kesimi Tuvaluca konuşmaktadır. Kiribati lehçesi sadece Nui adasına mahsustur ve buradakiler bu lehçe ile konuşurlar. Resmi dili aslen İngilizcedir. Yönetim merkezi Fanafuti Adası, nüfusun ve ticaretin en yoğun olduğu yerdir.

Tuvalu vize işlemleri

Tuvalu’ya seyehat etmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Tuvalu vize işlemi için başvurmaları gerekmektedir. Firmamız, Tuvalu’ya seyahat edecek kişilerin vize işlemleri için destek vermektedir. Siz de Tuvalu’ya gitmek istiyor ancak Tuvalu vize işlemleri için yeterli vakit ayıramıyorsanız firmamız ile irtibata geçerek hem hızlı hem de ekonomik bir şekilde Tuvalu vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ucuz Tuvalu vizesi alıyoruz.

Tuvalu vizesi başvuru formu

    • Tuvalu vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.