Kuzeyinde Brezilya, batısında Arjantin, doğusunda da Atlas Okyanusunun yer aldığı Uruguay, Güney Amerika Kıtasının doğusunda, kıyıya yakın konumdadır.  Resmi olarak konuşulan dil İspanyolca’dır. Ülkenin başkenti ise Montevideo’dur. Tatil City ekibi Uruguay’a  seyahat etmeyi düşünenler için de Uruguay vize işlemlerinin her aşamasında detaylı bilgi veriyor ve en kısa sürede vize yapıyor. Uruguay vizesi almak için bütün bürokratik işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Ucuz Uruguay vizesi almak isteyenler

Uruguay toprakları kuzeydeki yüksek araziler haricinde dalgalıdır. Yeşilliklerle çevrili ovaları ve alçak tepeleri vardır. Ülkenin en yüksek noktası 540 m ile Cerro Mirador’dur. Kuzey kesimi dağlıktır.

Ucuz Uruguay Vizesi - Uruguay Vize İşlemleri

Ucuz Uruguay Vizesi

Ülkede ılıman bir iklim hakim sürer. Ocak ve şubat aylarında sıcaklık ortalama 22 derecedir. Temmuz ayında ise 10 derecedir. Nisan ve mayıs ayları en sık yağmurun görüldüğü zamanlardır.

Uruguay’ın dörtte üçü otlaklarla kaplıdır ve yüzde üç gibi bir kısmını ormanlıklar oluşturur. Ormanlarda ak salkım, söğüt, manolya, sedir, meşe ve palmiyelerden oluşur. Amerikan deve kuşu, su samuru, tilki, geyik, ayı balığı gibi hayvanları ile bilinir.

Ülkenin toplam nüfusu 3.017.000’dür. Halkın yüzde 83’lük gibi büyük bir kısmı şehirlerde yaşar. Nüfusun yarıya yakın bir kısmı başkent Montevideo’da hayatını sürdürür. Ayrıca nüfus bakımından 100.000’i aşan şehri bulunur. Önemli diğer yerleşim yerleri arasında; Bentos, Fray, Mercedes, Paysandu ve Salto sayılabilir. Bu şehirlerin tamamı Uruguay nehri kıyısındadır.

Muhteşem bir şehir hayatına sahip olan Uruguay, bugün dünya genelinde görülmeye değer ülkelerin arasında başlarda gelir.

Ülkede tarım ve sanayi olarak; yün, şeker sanayi, et paketleme ve un fabrikaları vardır. Küçük çaplı elektrik malzeme firmaları, mühendislik ve kimya tesisleri yer alır. Uruguay’da herhangi bilinen bir maden ya da kömür yatağı yoktur. Bu sebeple motorlu araçlar ya da ısıyla çalışan tesisler ancak yakıt ithalatı ile çalışır.

Uruguay vize işlemleri

Herhangi bir nedenden dolayı Uruguay vizesi almak istiyorsanız tatilcity.net bu imkanı da size sağlıyor. Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamak istiyorsanız firmamızla hemen bağlantıya geçin.

Uruguay vizesi başvuru formu