Ali Dağı Yeraltı Şehri, Kayseri Talas ilçesinde bulunmaktadır. Şehrin geçmişi M.S. 3.yüzyıla kadar uzanmaktadır. Yeraltı Şehri 2010 yılında hizmete açılmıştır. Şehrin en önemli özelliği sarnıçlı olmasıdır. Sarnıcın 1300 yıllık Bizans Dönemine aittir.

Kayseri Melikgazi Ali Dağı Yeraltı Şehri Kayseri Melikgazi’de Ali Dağı Yeraltı Şehri

Ali Dağı Yeraltı Şehri’nde oda, tünel, kanal ve hava bacası bulunuyor. Burası turizme açık bir yer olduğu için ışıklandırılmış. Burası özellikle bahar ve yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği bir yer. Buraya geldiğinizde mutlaka uğramalısınız. Yukarı Mahalle’de bulunan şehir merkeze 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yeraltı şehri Pazartesi günleri hariç her gün açık. Burayı saat 08:30-17:00’da ziyaret edebilirsiniz. Kayseri tarihi ve kültürel anlamda zengin bir şehirdir. Burada gezip, görebileceğiniz bir çok ören yeri bulunmaktadır. Kayseri’de konaklayabileceğiniz bütçenize uygun tesisler ve yeme-içme ihtiyacınızı giderebileceğiniz bir çok mekan bulunmaktadır. Buraya geldiğinizde meşhur Kayseri mantısını yemeyi unutmayın.

Kayseri otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Kayseri Otelleri

Kayseri, ticaretin ve pastırmanın başkenti. Sizler için şehir hakkında bilgi alabileceğiniz Kayseri Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Kayseri Uçak Bileti

TatilCity.NET ucuz Kayseri uçak bileti de bulur..

tatil city