Aslanlı Lahit, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Kaş denince akla gelen tek simgedir Aslanlı Lahit. Kaş çarşıda gezdiğinizde sokağın ortasında duran bu ilginç yapı günümüze kadar varlığını korumuştur. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken lahit gizemli bir geçmişe sahip.

Antalya Kaş Aslanlı Lahit Antalya Kaş’da Aslanlı Lahit

Aslanlı Lahit’in geçmişi 3000 yıl öncesine kadar uzanıyor. Likya kentinin en sağlam kaya mezarlarından olan lahit Uzunçarşı’nın sonunda yer alıyor. Buraya geldiğinizde lahitin fotoğrafını mutlaka çekin. Binlerce yıl öncesinin yaşanmışlığını yansıtan lahit yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Arkadaşlarınızla birlikte yaz tatili kapsamında geleceğiniz Kaş’ta gezip, görebileceğiniz bir çok güzel yer bulunmaktadır. Burası hem deniz hem de tarihi-kültürel gezi yapabileceğiniz muazzam bir yer. Bütçenize uygun konaklayabileceğiniz tesislerin bulunduğu Kaş’da yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz güzel mekanlarda bulunmaktadır.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city