Autiphellos Antik Kenti Tiyatrosu, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır. Likya dilince Habesos ya da Habesa anlamına gelen kent, Likya’nın en eski yerleşim yerlerindendir. Likya Birliği’ne üye olan Autiphellos’un anlamı Phellos’un karşısındaki yer demektedir.

Antalya Kaş Autiphellos Antik Kenti Tiyatrosu Antalya Kaş’da Autiphellos Antik Kenti Tiyatrosu

Burası Phellos Kenti’nin önemli limanlarındandır. İ.Ö. 6. yüzyıldan beri varlığını sürdürmüştür. Ticari gelişmeler Helenistik dönemde başlamıştır. Roma döneminde de önemli bir şehir olmuştur. M.Ö. 2. yüzyılda kendi adına sikke çıkarmış bir kenttir. Doğu ve batı doğrultusunda uzayan yarımada da Helenistik sur kalıntıları ve dikdörtgen taş işçiliği dikkat çeker. Burada bulunan tiyatro çok iyi korunmuştur. M.Ö.4. yüzyıla ait gotik alınlıklı mezarlar bulunmaktadır. Daha sonraları buraya latince kitabe eklenmiştir. Likya tipi lahitler dikkat çekmektedir.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city