Bayazıt Cami, Ağrı'nın Doğubeyazıt  ilçesinde bulunmaktadır. 1514 yılında Çaldıran Savaşı'nın ardından I.Selim döneminde Osmanlı'ya katılan Doğubeyat Kalesi'nin yanında yaptırılmıştır. Aynı dönem merkez kubbeli ve tek minareli olan Selim Cami'de inşa edilmiştir.

tavsiye ederiz 300x300 Ağrı Doğubeyazıt'da Beyazıt Cami

Cami bir yamaç üzerinde yapılmış. Duvar örülerek düz bir teras yapılmış ve üzerine inşa edilmiş. Malzeme olarak kesme taş ve 15-20mx15-20 metre boyutlarında kare şeklinde ve tek kubbeli olarak tasarlanmıştır. Mihrabı, son cemaat yeri ve mihrabiyeleri, kubbeye geçiş sistemleri, duvar payeleri ve pencereler, duvarlardaki kemerler dikkat çekmektedir. Doğu gezisi kapsamında geleceğiniz Ağrı'da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerler bulunmaktadır. Buraya gelmişken Ağrı Dağı'nı görmeden dönmeyin. Ağrı'da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz oteller bulunmaktadır.

Ağrı özellikle Doğubeyazıt'daki İshak Paşa sarayı ile turizme önemli bir katkı sağlar. TatilCity:NET'in Ucuz Ağrı otelleri tam size göre.

Ağrı Otelleri

grand canes hotel 1 e1542966880464 500x300

Grand Cenas Hotel Ağrı Türkiye

0 görüşler

Ağrı  Şehir merkezine arabayla sadece 10 dakika uzaklıktadır.  Grand Cenas Hotel bölgedeki en konforlu oteldir. 24 saat açık resepsiyon hizmeti, ücretsiz özel otoparkı, kapalı havuzu, saunası ve Türk hamamı bulunan otelin sade dekorlu odaları ücretsiz Wi-Fi erişimine sahiptir.

ortalama fiyatı220TL SEÇİN

Ağrı'da ne yapılabilir? Nerelere gidilir, Cevaplar Ağrı gezilecek yerler rehberinde.

Ucuz Ağrı Uçak Bileti

Web sitemiz Ağrı uçak bileti isteyenlere fırsatlar sunuyor.

tatil city

Ağrı ucuz uçak bileti