Beldibi Mağarası, Antalya Kemer ilçesinde bulunan mağara yeşille mavinin buluştuğu noktada yer alır. Mağara yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görmektedir. Mağaranın duvarlarındaki insan ve hayvan resimleri oldukça dikkat çekicidir. Kaya sığınaklarının bulunduğu mağarayı mutlaka görmelisiniz.

Antalya Kemer Beldibi Mağarası Antalya Kemer’de Beldibi Mağarası

Mağara denizden 25 metre yükseklikte yer alıyor. Buradaki sığınaklar 1956 yılında bulunmuş. Yapılan kazılar sonucunda ise 6 tabakaya sahip olduğu anlaşılmış. Mağarada Üst Paleolitik ve Mezolotik dönemlere ait eserler yer alıyor. Eşsiz güzelliğe sahip olan Beldibi’ne deniz tatili için geldiğinizde bölgedeki ören yerlerini görmeli ve geçmiş zamanlara doğru kısa bir yolculuk yapmalısınız. Burada öğreneceğiniz bilgiler bölgeye olan bakış açınızı değiştirecektir. Mağaraya Kemer’den kalkan Beldibi minibüslerine binerek ulaşmanız mümkün.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city