Beldibi Mağarası, Antalya Kemer ilçesinde bulunan mağara yeşille mavinin buluştuğu noktada yer alır. Mağara yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görmektedir. Mağaranın duvarlarındaki insan ve hayvan resimleri oldukça dikkat çekicidir. Kaya sığınaklarının bulunduğu mağarayı mutlaka görmelisiniz.

Antalya Kemer Beldibi Mağarası Antalya Kemer’de Beldibi Mağarası

Mağara denizden 25 metre yükseklikte yer alıyor. Buradaki sığınaklar 1956 yılında bulunmuş. Yapılan kazılar sonucunda ise 6 tabakaya sahip olduğu anlaşılmış. Mağarada Üst Paleolitik ve Mezolotik dönemlere ait eserler yer alıyor. Eşsiz güzelliğe sahip olan Beldibi’ne deniz tatili için geldiğinizde bölgedeki ören yerlerini görmeli ve geçmiş zamanlara doğru kısa bir yolculuk yapmalısınız. Burada öğreneceğiniz bilgiler bölgeye olan bakış açınızı değiştirecektir. Mağaraya Kemer’den kalkan Beldibi minibüslerine binerek ulaşmanız mümkün.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city