Taşova Amasya merkeze 55 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yeşilırmak Taşova’nın ortasından geçtiği için buraya ayrı bir doğa güzelliği katmaktadır. Buraya yeşillik diyarı desek yanlış olmaz. Yolunuz Taşova’ya düşerse eğer gezip, görebileceğiniz yerler arasında Yeşilırmak, Alpaslan Müzesi, Baraklı Kalesi, Baraklı Şelalesi, Borabay Gölü bulunmaktadır.

Amasya Taşova Borabay Gölü Gezisi Amasya Taşova’da Borabay Gölü Gezisi

Borabay Gölü, Taşova merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. 80 metre genişliğinde olan göl 25 metre derinliğindedir. Burası krater gölüdür. Taşova’nın doğa güzelliği açısından en güzel yerlerinden biridir. Gölün çevresinde bungalov evler, gazino, kamp ve piknik alanları, yürüyüş parkurları yer almaktadır. Buraya arkadaşlarınızla birlikte kamp yapabilir veya buradaki bungalov evlerde kalabilirsiniz. Merkezde ekonominize uygun otellerde bulunmaktadır. Dilerseniz güneşin batışı eşliğinde sandal gezisi de yapabilirsiniz.

Amasya’da bulunan turistik tesisler ile de çalışıyoruz. TatilCity:NET’in ucuz Amasya otelleri sistemimizde bulunuyor.

Amasya Otelleri

Amasya’da nerelere gidilir, günü planlarken nelere dikkat edilmelidir? Amasya gezilecek yerler almanağı bu cevapları bulabilmeniz için hazırladık.

Ucuz Amasya Uçak Bileti

Amasya uçak bileti fiyatları web sitemizde çok ekonomik ve kampanyalı!..

tatil city