Çukurbağ Yarımadası, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır.  Yarımadanın eski adı Likya dilinde Habesos demektir. Burası antik kent döneminde daha sonra Antiphellos olarak anılmış. Buranın özelliği Karia ve Likya bölgesini birbirine bağlayan yollara sahip olmasıdır. Burası önemli bir ticaret limanıdır.

Antalya Kaş Çukurbağ Yarımadası Antalya Kaş’da Çukurbağ Yarımadası

Yarımada Anadolu seferi esnasında Büyük İskender tarafından işgal edilmiş. İskender öldükten sonra bölge Seleukoslar ve Ptolemaioslar’la savaşmış. Bölge, Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra Tekeoğulları Birliği’nin eline geçmiş. Osmanlı döneminde Yıldırım Beyazıt zamanında ise Osmanlıya katılmıştır. Kaş Limanı’nın önünde başlayan yol yarımadayı çevreliyor. Buradan biraz ilerlediğinizde ünlü Çukurbağ Tiyatrosu’na ulaşıyorsunuz. Tiyatronun merdivenlerinden Kaş’ı panoramik olarak izleyebilirsiniz.

Antalya otelleri içinden düşük bütçe ile konaklayabileceğiniz kaliteli otelleri sizler için seçtik. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonunuzu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Önerilerimizin bulunduğu yerleri kısaca tanıttık. Daha fazlasını isteyenler için de Antalya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET dünya şehirlerine ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city