Çukurbağ Yarımadası, Antalya Kaş ilçesinde bulunmaktadır.  Yarımadanın eski adı Likya dilinde Habesos demektir. Burası antik kent döneminde daha sonra Antiphellos olarak anılmış. Buranın özelliği Karia ve Likya bölgesini birbirine bağlayan yollara sahip olmasıdır. Burası önemli bir ticaret limanıdır.

Antalya Kaş Çukurbağ Yarımadası Antalya Kaş’da Çukurbağ Yarımadası

Yarımada Anadolu seferi esnasında Büyük İskender tarafından işgal edilmiş. İskender öldükten sonra bölge Seleukoslar ve Ptolemaioslar’la savaşmış. Bölge, Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılmasından sonra Tekeoğulları Birliği’nin eline geçmiş. Osmanlı döneminde Yıldırım Beyazıt zamanında ise Osmanlıya katılmıştır. Kaş Limanı’nın önünde başlayan yol yarımadayı çevreliyor. Buradan biraz ilerlediğinizde ünlü Çukurbağ Tiyatrosu’na ulaşıyorsunuz. Tiyatronun merdivenlerinden Kaş’ı panoramik olarak izleyebilirsiniz.

Kültürün, denizin ve şelalelerin şehri Antalya… Antalya otelleri de web sitemizde.. TatilCity.NET’de fiyatları görmeden otel rezervasyonu yapmayın.

Antalya Otelleri

Antalya’da gidebileceğiniz, gezebileceğiniz yerler. Didim, Kalkan, Kaş, Alanya ve daha fazlası.. Antalya gezilecek yerler rehberi hazırladık.

Ucuz Antalya Uçak Bileti

Antalya uçak bileti fiyatlarımızı görmeden biletinizi almayın! TatilCity.NET bütün dünya şehirlerine çok ucuz ve ekonomik fiyatlarla uçak bileti de buluyor.

tatil city