Dilek Yarımadası, Aydın Kuşadası ilçesinde bulunmaktadır. Buranın muhteşem güzellikte plajları bulunmaktadır. Ayrıca milli parkıyla da popüler bir yerdir. Yarımada da geçmiş medeniyetlerin yaşadığına dair kalıntılar, eserler bulunmaktadır.

Aydın Kuşadası Dilek Yarımadası Aydın Kuşadası’nda Dilek Yarımadası

Doğa severlerin büyük ilgi gösterdiği adanın eşsiz manzarası yerli ve yabancı turistlerce büyük ilgi görüyor. Mavinin ve yeşilin buluştuğu noktada unutulmaz bir tatil günü geçirebilirsiniz. Tatilini Kuşadası’nda geçirenler günü birlik olarak yarımadayı görmeye geliyorlar. Burada bulunan milli parkta gezebilir, değişik türlerdeki canlıları ve bitkileri görebilirsiniz. Burada yaklaşık olarak 804 çeşit bitki türü bulunuyor. Aynı zamanda Anadolu parsı gibi soyu tükenen türlerde mevcut. Dilek Dağı’nın eteğindeki milli parkta yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz mekanlarda bulunuyor. Burada İyon uygarlığından kalma eserlere hayran kalacaksınız.

Konya otelleri TatilCity.NET’de. Otel fiyatlarımızı görmeden otel rezervasyonu yapmayın!

Konya Otelleri

Konya’ya gidecekler için bilgiler de veriyoruz. Üstelik fazlasıyla geniş kapsamı olan bir de Konya Gezi Rehberi hazırladık.

Ucuz Uçak Bileti

TatilCity.NET yurt-içi ve yurt-dışı uçuşlarınızda en uygun fiyatlar ile uçak bileti bulur.

tatil city